آغاز بکار نهمین جشنواره استانی فیلم و عکس در کاشمر

آغاز بکار نهمین جشنواره استانی فیلم و عکس در کاشمر

نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی با حضور هنرمندانی از سرتاسر استان در کاشمر آغاز بکار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، دبیر جشنواره و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر امشب در آئین افتتاحیه در محل مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر اظهار داشت: بسیار خوشحالیم که جشنواره نهم را با فاصله زمانی 8 ساله از جشنواره هشتم با استقبال هنرمندان و فعالان عرصه فیلم و عکس خراسان رضوی در کاشمر میزبانی می کنیم.

جواد روشندل با اشاره به تأخیر یک ماهه در برگزاری این جشنواره افزود: به جهت استقبال هنرمندان و ارسال آثار متعدد از شهرستان های مختلف استان و فرصت زمانی در نظر گرفته برای هیات انتخاب مجبور شدیم برگزاری جشنواره را از دیماه به بهمن ماه تغییر دهیم.
وی با با اشاره 1100 فیلم و عکس رسیده به دبیرخانه جشنواره یادآور شد: در حوزه عکس از 850 عکس رسیده، تعداد 65 اثر از 45 عکاس توسط هیات داوران انتخاب و به مرحله مسابقه رسید.
دبیر نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی با اشاره به ارسال 250 حلقه فیلم از سوی هنرمندان خراسانی به این جشنواره ابراز داشت: هیات داوران نیز از بین 60 ساعت فیلم دریافتی، 45 حلقه را برای حضور در این جشنواره انتخاب کردند.
این گزارش حاکی است در نخستین شب این جشنواره که فرماندار، تعدادی از مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان و هنرمندان شرکت کننده از شهرستان های مختلف خراسان رضوی حضور داشتند تعداد 14 فیلم اکران و مابقی فیلم های منتخب در مدت سه روز برگزاری جشنواره اکران خواهد شد.
 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved