• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس شورای شهر کاشمر: احداث 328 واحد مسکونی در حاشیه شهر کاشمر / ساخت و سازهای غیرمجاز در کاشمر ادامه دارد

رئیس شورای شهر کاشمر: احداث 328 واحد مسکونی در حاشیه شهر کاشمر / ساخت و سازهای غیرمجاز در کاشمر ادامه دارد

رئیس شورای شهر کاشمر:  احداث 328 واحد مسکونی در حاشیه شهر کاشمر / ساخت و سازهای غیرمجاز در کاشمر ادامه دارد

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با انتقاد از روند ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر کاشمر گفت: متأسفانه در سال های اخیر شاهد احداث 328 واحد مسکونی در نقاط حاشیه ای شهر کاشمر بودیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سید حسین حسینی در یکصد و هیجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: در سال 89  با توجه به درخواست های مکرر مبنی بر ارائه خدمات به منازل ساخته شده در مناطق حاشیه ای شهر، با تصمیم مسئولان شهرستان خط قرمزی برای محدوده حاشیه شهر مشخص و قرار شد به واحدهایی که در داخل این محدوده ساخته شده است خدمات ارائه شود و پس از آن ساخت و سازی در این مناطق بدون مجوز انجام نشود و دستگاه های خدمات رسان نیز به واحدهایی که جدید بنا می شود خدماتی ارائه ندهند.

وی با بیان این که پس از آن سال ساخت و سازهای زیادی در داخل محدوده تعیین شده انجام شده است ابراز داشت: اخیرا نیز با توجه به مراجعه شهروندان و درخواست های متعدد مبنی بر ارائه خدمات در این مناطق، موضوع پی گیری شد که در بررسی های انجام شده مشخص شد 328 واحد در سال های اخیر در حریم و محدوده تعیین شده احداث شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به این که در منطقه حسین آباد 149 واحد، در نیلوفر 73 واحد، قائم 15 واحد، گوهر 20 واحد، شیرحسینی 43واحد و ضلع غرب میدان مغان 28 واحد از سال 89 تا کنون بدون دریافت مجوز و پروانه از شهرداری ساخته شده است خاطر نشان کرد: به دلیل حجم بالای واحدهای غیر مجاز عملا به لحاظ قانونی امکانی برای ارائه خدمات وجود ندارد.

در ادامه یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید بر این که طبق قانون اساسی مردم از یکسری حق و حقوقات برخودار هستند گفت: متأسفانه بحث حاشیه نشینی امروزه در تمامی دنیا مطرح است لذا بجای این که بخواهیم مسئله را حل کنیم صورت مسئله را پاک می کنیم.

احمد غزنوی با بیان این که پیشنهاد می کنم در این حوزه پیشقدم شویم و در قالب طرحی با پشتیبانی و حمایت اهالی مناطق حاشیه نشین طرح های توانمند سازی ایجاد کنیم خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم در این راستا طرح های توانمند سازی را اجرایی کنیم قطعا از این معضل و وضعیت حاشیه نشینی نجات خواهیم یافت.

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کاشمر تصریح کرد: در این راستا سیستم نظارتی و برخورد شهرداری می تواند نقش مهمی در جلوگیری از روند ساخت و سازهای غیر مجاز و افزایش محله های حاشیه نشین داشته باشد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved