رئیس سازمان سینمایی کشور: دوران غفلت در حوزه فرهنگ و هنر به اتمام رسیده است / رونمایی از شبکه وی او دی(VOD)

رئیس سازمان سینمایی کشور:  دوران غفلت در حوزه فرهنگ و هنر به اتمام رسیده است / رونمایی از شبکه وی او دی(VOD)


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به عنوان یک خبر خوب برای اهالی سینما، گفت: پس از یکسال و نیم تلاش به زودی آغاز به کار شبکه وی او دی(VOD)را جشن خواهیم گرفت.

معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی کشور با تأکید بر این که در این دولت دوران غفلت در حوزه فرهنگ و هنر به پایان رسیده است گفت: هفته آینده شبکه وی او دی(VOD)در کشور به منظور دسترسی آسان مردم به فیلم ها رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی  کاشمر24، حجت الله ایوبی چهارشنبه شب در آئین پایانی نهمین جشنواره استانی فیلم و عکس خراسان رضوی در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر اظهار داشت: همه مشغله ها و گرفتاری هایی که در کشور وجود داشت همه را غافل کرده است اما امروز مطمئن باشید برای این دولت دوران غفلت تمام شده است و در این راستا به دنبال فراهم کردن زیرساخت های فرهنگ و هنر در کشور هستیم.

وی با بیان این که تلاش ما این است که هنر مردمی شود و مردم وارد عرصه فرهنگ و هنر شوند ابراز داشت: در راستای مستقل شدن فرهنگ و هنر تلاش می کنیم دولت این زیرساخت ها را مهیا کند.

رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به این که همه مقدمات لازم برای رونمایی از شبکه vod در هفته آینده مهیا شده است خاطر نشان کرد: با رونمایی از این شبکه، تمام فیلم های کوتاه، بلند و سینمایی تاریخ سینما در دسترس مردم قرار می گیرد و از طریق تلویزیون، گوشی موبایل، لب تاپ و دیگر امکاناتی که در این حوزه وجود دارد مشاهده کنند.

وی با بیان این که با در دسترس بودن تولیدات هنری در حوزه سینما شاهد یک انقلاب در خدمات رسانی به سینما و تصویر خواهیم بود ابراز داشت: از این پس جوانانی که فیلم کوتاه می سازند و نگران دیده نشدن هستند، بدانند که با این طرح دیده خواهند شد و زمینه برای معرفی هنرشان مهیا خواهد شد.

ایوبی با ابراز خرسندی از این که امروز مدیریت اجرایی کشور به دست مردان و زنانی افتاده که فرهنگ و هنر شعارشان نیست بلکه باور و اعتقادشان است افزود: ما امروز در فضایی تنفس می کنیم که فرهنگ اولویت اول دولتمردان است؛ و این در اولویت بودن فرهنگ به معنای عکس یادگاری گرفتن نیست و در این دولت از این اقدامات انجام نمی شود. چرا که در اولویت بودن فرهنگ بدین معناست که افرادی که زمام امور را در اختیار دارند  باور دارند فرهنگ و هنر مزیت بزرگ این سرزمین و کشور است.

وی با بیان این که امروز بر این باور معتقدیم که با زبان گویای فرهنگ و هنر می توانیم این تمدن چندین هزار ساله و این سخنان شنیدنی نشنیده را به جهان ببریم یادآور شد: ما کشوری هستیم که آوازه فرهنگ و تمدن ما را جهان شنیده است و گنجینه هایی که در کشور وجود دارند جزو افتخارات ماست و جهان به آن نیازمند است؛ لذا این مهم را می توانیم با زبان فرهنگ و هنر به دنیا معرفی کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این ه جهان امروز به سرعت جهان تصویری می شود افزود:  قبلا اگر مردم نمی شنیدند باور نمی کردند و اگر نمی خواندند باور نمی کردند  بنابر این  خدا را شاکریم که امروز به سلاحی مسلح شدیم  که امروز باید مردم ببینند تا باور کنند.

وی با بیان این که سیر عظیم جوانان ما تصویر ساز هستند و در این راستا نیز فیلم های کوتاه، انیمیشن، مستند و فیلم های بلند سینمایی تولید می کنند و نام و آواره سینمای ایران را در  جهان پرآوازه کردند گفت: امروز هیچ جشن و جشنواره ای بدون سینما نیست مگر فیلمی از ایران در آن حضور داشته باشد و یا جایی در جهان نیست که امروز از هنر موسیقی سخن به میان بیاورد و به یاد موسیقی اصیل و ارزشمند ایرانی نباشد و اینها همه به عظمت تاریخ فرهنگ و هنر این سرزمین است.

ایوبی گنجینه های بزرگ فرهنگی و ادبی و معنوی را مدیون و مرهون خراسان و سرزمین خورشیید دانست و اظهار داشت: در عین حال می پذیریم و قبول داریم که زیر ساخت های فرهنگی و هنری در شأن این فرهنگ و هنر و جوانان فرهیخته نسیت.

وی خطاب به شرکت کنندگان در نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی گفت: همه جوانانی که می آیند و این تندیس ها را دریافت می کنند قدم های اول را در این راه بسیار مهم بر می دارند؛ لذا باید قدر این جشنواره ها و گردهمایی را علیرغم همه کاستی هایی که دارد بدانند چرا که قدم در راه فرهنگ، هنر و سینما گذاشتید و به همه شما نوید می دهم که حرکتی که در ایران آغاز شده است شرایطی فراهم خواهد شد که همه شما دیده خواهید شد. چرا که بزرگان فرهنگ و سینمای ایران از همین محافل کوچک و جشنواره ها مطرح و معرفی شدند.

رئیس سازمان سینمایی کشور با ابراز امیدواری از این که این جشنواره ها وسیله ای برای کشف استعدادها باشد ادامه داد: در منطقه کشوری هستیم که با در اختیار داشتن استعدادها، ظرفیت ها، توانمندی و پتانسیل می توانیم سالانه 200 فیلم تولید کنیم؛ لذا برای این کشور وجود 400 سالن سینما وضعیت مطلوبی نیست.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved