فرماندار کاشمر: تنها سینمای تعطیل شده کاشمر نیازمند تجهیزات و ملزومات است

فرماندار کاشمر:  تنها سینمای تعطیل شده کاشمر نیازمند تجهیزات و ملزومات است

فرماندار کاشمر با اشاره به تعطیلی سینمای کاشمر در سالهای اخیر گفت: برای راه اندازی و روشن شدن چراغ سینما نیازمند مشارکت سازمان سینمایی کشور در  راستای تأمین تجهیزات و ملزومات آن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، مهدی فروزان در آئین پایانی نهمین جشنواره استانی فیلم و عکس خراسان رضوی در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر اظهار داشت: تنها سینمای شهرستان بعد از وقفه ای طولانی تحویل شهرداری کاشمر شده است و تا کنون مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر علیرغم همه کمبودها و کسری ها در حد بضاعت در بحث نوسازی ساختمان اقدامات مطلوبی انجام داده اند.

وی با تأکید بر این که راه اندازی و فعال شدن سینمای کاشمر پس از سال ها تعطیلی نیازمند مشارکت و همراهی مجموعه سازمان سینمایی کشور است یادآور شد: امیدواریم با تأمین تجهیزات و ملزومات مورد نیاز در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح و آغاز بکار سینمای کاشمر باشیم.

نماینده عالی دولت در کاشمر با اشاره به این که هنر نقش بسزایی در معرفی ابعاد مختلف زندگی اجتماعی و فردی و ایجاد بسترهای توسعه فرهنگی اجتماعی واقتصادی جوامع دارد ابراز داشت: رسالت هنر تبیین و ایجاد رشد و کمال برای جوامع انسانی و در حقیقت  نردبانی است که به بام حقیقت منتهی می شود، به شرط آن که آن را به دیوار ایمان تکیه دهی.

وی با بیان این که هنر در قبال ارزش های اخلاقی متعهد، ارزش می یابد  افزود: قطعا نقش هنر عکاسی و فیلم در معرفی زیبایی‌های طبیعت و چهره‌های ماندگار غیرقابل‌انکار است لذا به منظور استفاده مطلوب از این هنر باید مشکلات و معضلات جامعه عکاسان و فیلم سازان شناسایی و مرتفع گردد.

فروزان با اشاره به این که هنرمند باید با تلاش برای رفع مشکلات جامعه با تولیدات خود جامعه را از رفتارهای ناهنجار دور کند ادامه داد: نگاه واقع بینانه این قشر نسبت به مسائل جامعه و اقدام به موقع آنها از طریق تولید آثار فرهنگی و هنری ،اثرات مهمی در کاهش فشارهای روحی و روانی جامعه دارد.

وی با بیان این که  کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی استان با دارا بودن فرهنگ غنی و طبیعتی زیبا در فصول مختلف سال با جاذبه های مختلف  می تواند میزبان خوبی برای علاقه مندان عرصه هنر فیلم و عکس برای خلق صحنه های زیبا باشد یادآور شد: امید است این جشنواره که با رویکرد دینی و ترویج فرهنگ زیارت برگزار گردیده است علاوه بر این رویکرد مهم گامی موثری  در جهت استفاده از ابزار مهم هنر در انتقال مفاهیم انقلابی باشد.

فرماندار کاشمر با اشاره به  استقبال شایسته فیلم سازان و عکاسان از جشنواره نهم به میزبانی کاشمر خاطر نشان کرد: امیدواریم این رویداد فرهنگی هنری در معرفی  پتانسیل های بالقوه و بالفعل این خطه ی هنرپرور مفید فایده واقع گردد و این دوره از جشنواره سرآغاز درخشانی برای همیاری جمعی مسئولان و متولیان امور فرهنگی هنری ، جهت بسترسازی شایسته در جهت کشف و پرورش استعدادهای درخشان سینمایی ترشیز بزرگ  باشد.

وی با اشاره به ظرفیت و استعداد جوانان کاشمری در حوزه هنر فیلم و عکس خواستار ایجاد بستر و زیرساخت های لازم به ویژه راه اندازی دفتر سینمای جوان کاشمر و تجهیز مجتمع فرهنگی با ظرفیت 2500 نفر در دست احداث این شهرستان شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved