با معرفی نفرات برتر؛ نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی در کاشمر به کار خود پایان داد

با معرفی نفرات برتر؛  نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی در کاشمر به کار خود پایان داد

نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی با معرفی نفرات و آثار برتر در کاشمر به کار خود پایان داد. به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24،در آئین پایانی این جشنواره که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی کشور،  مدیر عامل و رئیس هیات مدیره سینمای جوان ایران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر کل فرهنگی معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی، امام جمعه و فرماندار کاشمر، جمعی از مسئولان شهرستان و شرکت کنندگان در این جشنواره از شهرستان های کاشمر، مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، سبزوار، قوچان، بردسکن، گناباد و تایباد در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر برگزار شد با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی نفرات برتر در حوزه فیلم و عکس معرفی شدند.

هیات داوران بخش عکس نهمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی از بین 67 قطعه عکس از 45 هنرمند عکاس راه یافته به بخش مسابقه، مجموعه آثار نعمت معینی امین و هادی دهقانپور از سبزوار را به طور مشترک، محمد صانعی از مشهد و حمد عمار لو از نیشابور را با اهدای تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم بخش آزاد معرفی کرد. همچنین در بخش مذهبی هیات داوران تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به ترتیب سید رضا مهری از سبزوار، مهدی هادی پور و علی حسنعلی زاده از قوچان اهدا کرد. در بخش زیارت کاشمر هم عماد قاسمی برای عکس ورودی ضریح و ملیحه فلاح هاشمیان برای عکس قرآن خوان از کاشمر را به عنوان عکس منتخب این بخش معرفی کردند.

هیئت داوران بخش فیلم  پس از 14 ساعت اکران عمومی آرای خود را در حوزه های مختلف معرفی کرد . بر این اساس  در بخش بهترین پویانمایی هیات داوران تقدیر ویژه و جایزه نقدی را به اکبر قربانی از نیشابور برای انیمیشن تنهایی و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه بهترین انیمیشن را به مجید یزدان پرست از مشهد برای انیمیشن شیردل اهدا کرد.

در بخش بهترین مستند نیز تقدیر ویژه هیات داوران و جایزه نقدی جشنواره به مجید امیری از گناباد برای فیلم رقص خاک و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه بهترین مستند به طیب نجفیان از گناباد برای فیلم بی همگان اهدا کرد.

در بخش تجربه گرا نیز هیات داوران نظر به اینکه در آیین نامه جشنواره بخش تجربه گرا تفکیک نشده بود و از طرفی فیلم های تجربه گرا را نمی شود در بخش داستانی داوری نمود لذا هیئت داوران در این بخش، تقدیر ویژه، دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم تجربه گرا را به آذین حمیدنیا از تربت حیدریه برای فیلم نه زنده نه کاملا مرده تقدیم کرد.

در بخش بهترین فیلم مذهبی تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم بخش مذهبی به سید مهدی حسینی از نیشابور برای فیلم ثانیه های سربی رسید.

در بخش بهترین صدابرداری نیز تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین صدابرداری به جعفر جمهوری از مشهد برای صدا برداری فیلم این هم سند آقای دکتر اهدا شد.

در بخش بهترین تدوین تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین تدوین به حمید صادق پور از بردسکن برای تدوین فیلم بز خر  تقدیم شد.

در بخش بهترین تصویربرداری تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین تصویربرداری به  محمد رسولی از مشهد برای فیلم من قدیمی هستم اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم نامه هم تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلمنامه به محمد صادقی از مشهد برای فیلمنامه فیلم ساعت تو هنوز یازده نشده تقدیم شد.

در بخش کارگردانی نیز تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین کارگردانی به محمد داودی برای کارگردانی فیلم مات از مشهد رسید.
هیئت داوران نهمین جشنوراه استانی فیلم و عکس خراسان رضوی در بخش  فیلم جوایز ویژه خود را  شامل  تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه ویژه هیئت داوران را به سعید ولی زاده و داود رحمانی برای فیلم سه سال سه ماه و دو روز از مشهد و هادی حیدری نیا برای فیلم تشنه از گناباد به خاطر پرداختن به موضوع محیط زیست و بحران آب اهدا کرد. همچنین  تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه ویژه جشنواره به خاطر پرداختن به موضوع زیارت به احسان خزاعی برای انیمیشن مهمانی که صاحب خانه شد از کاشمر و نیز ـ تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه ویژه جشنواره به خاطر پرداختن به موضوع انقلاب به  محمــود قاسمی برای انیمیشــن خانه عنکبوت از کاشمر اهدا شد.

هیات داوران بخش فیلم جشنواره تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم جشنواره را به حسین صادقیان برای فیلم آپارتچی از گناباد اهدا کردند.

گفتنی است مرتضی لطفی ، محمد محمدزاده و مهدی قاسمی داوران بخش عکس و شهاب ملت خواه ـ علی خزائی فرید و مجید سیف العلمایی داوران بخش فیلم در نهمین جشنواره استانی فیلم و عکس خراسان رضوی بودند که در مدت سه روز و با حضور 110 هنرمند از شهرستان های خراسان رضوی به میزبانی کاشمر برگزار شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved