انتخاب سخنران در مدارس باید ممیزی شود /  ورود کاندیدا به مدارس سم مهلک است

انتخاب سخنران در مدارس باید ممیزی شود /  ورود کاندیدا به مدارس سم مهلک است

فرماندار کاشمر با اشاره به شرایط حساس و ویژه در 2 ماهه اخیر بر انتخاب سخنران در مدارس بر اساس ممیزی و نظارت دقیق تأکید کرد و گفت: ورود کاندیداها به مدارس سم مهلک است و نباید پای تبلیغات انتخاباتی به مدارس باز شود.

 مهدی فروزان در جلسه دیماه شورای آموزش و پرورش کاشمر اظهار داشت: متأسفانه در برخی موارد مشاهده شده است که در مناسبت ها و مراسم هایی که در سطح مدارس برگزار می شود افرادی با قرار گرفتن پشت تریبون همواره تلاش می کنند با طرح مطالب و موضوعات تلاش ها و خدمات دولت را زیر سئوال ببرند و تخریب کنند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ایجاد شرایط حساس ابراز داشت: دلیلی ندارد در یک مدرسه، سخنرانانی در مراسم هایی که در سطح مدرسه برگزار می شود، سیاست های دولت را در بحث امور خارجه، برجام و اقتصادی را در شرایطی که دانش آموزان تنها شنونده هستند را زیر سئوال ببرند.

رئیس شورای آموزش و پرورش کاشمر با تأکید بر این که دولت مخالف نقد نیست و از انتقادات منصفانه و سازنده استقبال می کند افزود: باید در شرایطی نقد انجام شود تا طرف مقابل نیز بتواند از عملکرد خود دفاع کند؛ نه این که به بهانه روشنگری قشر دانش آموز مطالبی در سرکوب کردن دولت بیان کنند، لذا انتظار می رود متولیان امر بدون هیچ گونه تعارف در خصوص انتخاب سخنران و امام جماعت و نوع مطالب در مدارس دقت بیشتری به خرج دهند و اجازه تداخل اعتقادات مذهبی با اعتقادات سیاسی را ندهند تا سوء استفاده کنندگان نتوانند با گل آلود کردن آب ماهی صید کنند.

وی با تقدیر از مجموعه آموزش و پرورش در همکاری و همراهی برگزاری انتخابات در سال های گذشته خاطر نشان کرد: امسال نیز همچون سنوات گذشته بخش عمده ای از برگزاری انتخابات به لحاظ تأمین نیرو و فضای شعبات اخذ رای بر عهده آموزش و پرورش است.

فروزان با تأکید بر پرهیز از ورود مدیران مدارس به مباحث انتخاباتی و جانبداری از کاندیداها تصریح کرد: ورود کاندیداها به فضای مدارس سهم مهلک است؛ لذا انتظار داریم مدیران مدارس تا زمان برگزاری انتخابات مانع از حضور افرادی که شائبه تبلیغاتی دارند خودداری کنند.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش کاشمر نیز با اشاره به تدابیر و برنامه ریزی های انجام شده در خصوص فراهم کردن زمینه حضور حداکثری در انتخابات گفت: با پی گیری های انجام شده 29 نفر از نیروهای حوزه، مسئولین ادارات و مشاورین آموزش و پرورش کاشمر با تأیید اداره کل آموزش و پرورش برای سخنرانی در موضوع انتخابات به مدارس اعزام می شوند.

ایرج سعادتمند با تأکید بر این که هیچ یک از مدیران، معلمان و دانش آموزان اجازه تبلیغ له و علیه کاندیدایی در مدارس ندارند یادآور شد: تلاش می کنیم در این ایام باقی مانده تا برگزاری انتخابات در این حوزه نظارت جدی انجام دهیم تا تخلفی اتفاق نیفتد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved