همزمان با سراسر کشور: طرح بسیج سلامت نوروزی در کاشمر آغاز شد

مسئول بهداشت محیط حرفه ای مرکز بهداشت کاشمر از آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی همزمان با سراسر کشور در این شهرستان خبر داد.

سید علی سیادتی در  حاشیه مانور اکیپ های بازرسی از ادارات و نهادهای شرکت کننده در این طرح در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: این طرح سراسری از اول اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ماه  سال آینده به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

وی با اشاره به این که این طرح در راستای افزایش و ارتقای شاخص های سلامت و بهداشت و نظارت بر تمامی اماکن مرتبط با این حوزه و حفظ سلامت شهروندان و مسافران در ایام تعطیلات نوروزی برگزار می شود یادآور شد: اکیپ های بازرسی بهداشت محیط در مدت 45 روز اجرای این طرح با مراجعه به تمامی اماکن عرضه محصولات خوراکی، اسکان و سایر مکان هایی که با سلامت مردم سر و کار دارد از نحوه عرضه محصولات و خدمات آنها که بایستی منطبق بر موازین بهداشتی باشند نظارت می کنند.

مسئول بهداشت محیط حرفه ای مرکز بهداشت کاشمر با تأکید بر ضرورت تشدید نظارت های بهداشتی هدفمند بر فعالیت مراکز واماکن عمومی خاص نظیر مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، مراکز تفریحی، گردشگری، تاریخی، زیارتی و اقامتی در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی خاطر نشان کرد: با توجه به آمار ورودی مسافر و زائر به شهرستان و نیز افزایش فعالیت برخی از مراکز در بحث عرضه آجیل، خشکبار، شیرینی و میوه تلاش می کنیم با بازرسی های منظم و مکرر در حفظ مسئولیت و  وظایف محوله در این طرح سلامت مردم را تضمین کنیم.

وی ادامه داد: در این طرح علاوه بر کارشناسان و بازرسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان، ادارات دامپزشکی، آب و فاضلاب روستایی و اورژانس نیز مشارکت و همکاری دارند.

سیادتی با اشاره به فعالیت شبانه روزی اکیپ های بازرسی بهداشتی از شهروندان خواست تا در هنگام خرید مواد غذایی به تاریخ تولید و انقضاء و سایر مجوزهای بهداشتی توجه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی با شماره 190 ستاد فوریت های سلامت محیط تماس و یا موارد را به مرکز بهداشت شهرستان اطلاع دهند.

گفتنی است در نخستین روز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در کاشمر تمامی  بازرسان و عوامل با خودروهای سازمانی در خیابان های اصلی شهر با برگزاری مانور، عملا فعالیت خود را آغاز کردند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved