• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: دستیابی به پیشرفت نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی در آموزش و پرورش است

فرماندار کاشمر: دستیابی به پیشرفت نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی در آموزش و پرورش است

فرماندار کاشمر: دستیابی به پیشرفت نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی در آموزش و پرورش است

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که انسان های جامعه با آموزش تبدیل به سرمایه انسانی می شوند گفت: قطعا دستیابی به پیشرفت نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی در آموزش و پرورش است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در شورای آموزش و پرورش کاشمر در سالن اجتماعات مجتمع خدمات رفاهی فرهنگیان این شهر اظهار داشت: باید در راستای محقق شدن انتظارات و نقش تأثیرگذار آموزش و پرورش در اعتلای رشد و پرورش افراد موثر تلاش کرد.

وی با بیان این که زیر ساخت توسعه شهرستان، استان و کشور در گرو داشتن آموزش و پرورشی فعال و پویا است ابراز داشت: در قرن 21 جهان به سرعت مسیر خودش را بدون لحظه ای توقف می پیماید؛ لذا با توجه به این که کشور ما جزو کشورهای در حال توسعه است باید به سمت جهانی شدن حرکت کنیم.

رئیس شورای آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این که بی سوادی و عدم آگاهی انزوای جهانی به همراه دارد افزود: بدون توجه به مقوله آموزش و پرورش مسیر نابودی را برای خودمان رقم می زنیم؛ به همین جهت ضرورت دارد برای رسیدن به یک سواد به روز و سطح آگاهی کامل باید به آموزش و پرورش نگاه ویژه صورت گیرد.

وی با بیان این که در بسیاری از کشورهای جهان، رکن اصلی و انسان ساز آنها آموزش و پرورش است یادآور شد: دانایی در کنار توانایی است لذا بدین منظور باید آموزش و پرورش به عنوان زیرساخت توسعه در جامعه نهادینه و مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که نگاه به خلاقیت های دانش آموزان از وظایف دست اندرکاران حوزه تعلیم و تربیت است که باید ضمن شناسایی این توانمندی نسبت به معرفی آن به جامعه اقدام کنند گفت: در این راستا باید کارهای خلاق و تازه در آموزش و پرورش شکل بگیرد و انجام فعالیت های تکراری سنوات گذشته پرهیز کرد.

وی آموزش را نوعی سرمایه گذاری در راستای توانمند سازی افراد دانست و خاطر نشان کرد: انسان ها با فرا گرفتن آموزش تبدیل به سرمایه های انسانی می شوند به همین دلیل اگز می خواهیم به پیشرفت و توسعه دست یابیم باید سرمایه گذاری و برنامه ریزی در آموزش و پرورش را مورد توجه قرار دهیم.

فروزان با تقدیر از اقدام آموزش و پرورش در جهت اعتلای رشد انسان و اجباری کردن صرف صبحانه در مدارس اظهار داشت: آموزش و پرورش در عصر کنونی باید از تکنولوژی بهره ببرد تا بتواند مسیر توسعه و پیشرفت را به آسانی و در مدت زمان کوتاه تری طی نماید.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 6 هزار معلم و تحصیل 25 هزار دانش آموز در مدارس شهرستان کاشمر، ایجاد حس همدلی و همبستگی بین دانش آموزان و معلمین، افزایش فرهنگ کتابخوانی در مدارس، افزایش فرهنگ تفکر، اعتماد به نسل جوان و واگذاری امور به دانش آموزان، گسترش فرهنگ آینده نگری، ترویج کار جمعی و گروهی و تلاش در جهت آماده نمودن اذهان عمومی به آموزش و پرورش به عنوان زیر ساخت را هفت گام توسعه ای برای رسیدن به اهداف متعالی در مجموعه آموزش و پرورش بیان کرد.

فرماندار کاشمر تصریح کرد: اگر می خواهیم در بخش های مختلف شاهد توسعه باشیم باید به پرورش مغزهای آموزش یافته در نظام آموزشی توجه کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved