دستگیری 2 متخلف شکاروصید و کشف لاشه قوچ میش در کاشمر

دستگیری 2 متخلف شکاروصید و کشف لاشه قوچ میش در کاشمر

 رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر از دستگیری 2 متخلف شکار و صید و کشف یک لاشه قوچ و میش به همراه ادوات شکار در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی جمعه پور اظهار داشت: با دریافت خبری مبنی بر انجام شکار غیر قانونی در یکی از روستاهای بخش کوهسرخ، بلافاصله اکیپی از مامورین یگان حفاظت محیط زیست   موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی با اشاره به بررسی انجام شده و اطمینان از تخلف انجام شده ابراز داشت:  مأموران یگان حفاظت با اخذ نیابت قضایی اقدام به بازرسی از منزل این دو متخلف کردند که در نتیجه آن اجزای یک راس قوچ ومیش وحشی ، یک قبضه سلاح ساچمه زنی متعلق به غیر ، دو دستگاه دوربین چشمی و سایر ادوات شکار وصید کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر با بیان این که دو فرد متخلف با تشکیل پرونده جهت  رسیدگی تحویل مراجع محترم قضایی شدند خاطر نشان کرد: میزان ضرر وزیان وارده بابت شکار یک راس قوچ وحشی  طبق مصوبه شماره 380 شورایعالی محیط زیست مبلغ 100 میلیون ريال است.

جمعه پور با تقدیر از همراهی و توجه ویژه دستگاه های امنیتی به ویژه مرجع قضایی شهرستان تصریح کرد: خوشبختانه ایجاد این  تعامل منجر به کاهش چشمگیر تخلفات در حوزه استحفاظی شهرستان شده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved