• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • معاون ثبت احوال خراسان رضوی: دفاتر پیشخوان ثبت احوال در استان به 32 دفتر می رسد / راه اندازی دفاتر جدید مستلزم سهمیه سازمان است

معاون ثبت احوال خراسان رضوی: دفاتر پیشخوان ثبت احوال در استان به 32 دفتر می رسد / راه اندازی دفاتر جدید مستلزم سهمیه سازمان است

معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال خراسان رضوی با اشاره به این که تعداد دفاتر پیشخوان ثبت احوال استان تا پایان سال به 32 دفتر می رسد گفت: راه اندازی دفاتر جدید مستلزم ابلاغ سهمیه از سوی سازمان ثبت احوال کشور است.

جواد طاهری در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: افتتاح دفاتر پیشخوان ثبت احوال از سال 89 در دستور کار قرار گرفته است که تا کنون 22 دفتر در مشهد، 3 دفتر در سبزوار، 2 دفتر در نیشابور و در شهرستان های قوچان، تربت حیدریه و کاشمر هر کدام یک دفتر راه اندازی شده است.

وی با اشاره به افتتاح یک دفتر در گناباد و یک دفتر دیگر در نیشابور تا پایان سال افزود: با افتتاح این دفاتر تعداد آن در خراسان رضوی به 32 دفتر می رسد و در واقع سهمیه اختصاص یافته به استان محقق می شود.

معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال خراسان رضوی با تأکید بر این که تلاش می کنیم در شهرستان های بزرگ زمینه را برای فعالیت این دفاتر فراهم کنیم یادآور شد: در این راستا سازمان ثبت احوال کشور بر اساس سیاست ها، سهمیه استان را ابلاغ خواهد کرد.

وی با بیان این که فرآیند جانمایی دفاتر توسط کارگروه شهرستان انجام می شود و بهترین دفتر پیشخوان دولتی که شرایط لازم را داشته باشد پس از طی مراحل اولیه برای فعالیت آن مجوز صادر می شود خاطر نشان کرد: با توجه به این که ملاک راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال جمعیت است، راه اندازی دفاتر جدید در شهرستان های بزرگ در اولویت است.

طاهری با اشاره به این که در حال حاضر این دفاتر اخذ درخواست تعویض شناسنامه را بر عهده دارند تصریح کرد: در صورت روند مطلوب خدمات رسانی، در آینده ای نزدیک درخواست کارت هوشمند نیز به این دفاتر سپرده خواهد شد تا مردم راحت تر و بدون زحمت بتوانند این خدمت را دریافت کنند.

معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال خراسان رضوی با بیان این که مراجعه کنندگان به این دفاتر که متقاضی تعویض شناسنامه هستند باید 2 هزار تومان هزینه پستی پرداخت کنند یادآور شد: با ارائه درخواست به این دفاتر، دیگر نیازی به مراجعه به اداره ثبت احوال و یا مراجعه مجدد به دفاتر پیشخوان نیست و شناسنامه پس از صدور از طریق پست درب خانه تحویل داده می شود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved