• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کاشمر: شهرداری کاشمر با کاهش 12 میلیاردتومانی درآمد در بودجه امسال مواجه است

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کاشمر: شهرداری کاشمر با کاهش 12 میلیاردتومانی درآمد در بودجه امسال مواجه است

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کاشمر گفت: شهرداری کاشمر امسال با کاهش 12 میلیارد تومانی درآمد در بودجه مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، احمد غزنوی در یکصد و بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: میزان بودجه محقق شده در 10 ماهه ابتدای امسال 16 میلیارد و 500 میلیون تومان که با احتساب محقق شدن 6 میلیارد دیگر در ماه های بهمن و اسفند، بودجه محقق شده شهرداری کاشمر به حدود 22 میلیارد تومان می رسد.

وی با بیان این که بودجه تصویب شده شهرداری برای سالحجاری 34 میلیارد تومان است ابراز داشت: با در نظر گرفتن تحقق حدود 22 میلیارد تومان تا پایان سال، با کاهش 12 میلیارد تومانی بودجه روبرو هستیم.

این عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به این که بودجه در دو بخش نقدی و غیر نقدی تنظیم می شود یادآور شد: برآورد امسال در بودجه نقدی 16 تا 18 میلیارد تومان و هزینه های جاری شامل حقوق پرسنل و کارگران و سایر هزینه های جاری یک میلیارد تومان است.

وی با بیان این که عمده شهرداری های کشور به لحاظ درآمدی و پرداخت هزینه ها با مشکلاتی روبرو هستند خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز مشکلات مالی در شهرداری باید بودجه را بر اساس اینده گری درست تنظیم شود تا در ادامه فعالیت با مشکل مواجه نشود.

غزنوی با تأکید بر این که بر اساس پیش بینی انجام شده در بودجه امسال 4 میلیارد تومان از محل عوارض عمومی متعلق به ارزش افزوده بایستی به حساب شهرداری کاشمر واریز شود تصریح کرد: در 10 ماهه نخست امسال 2 میلیارد و 800 میلیون تومان از این مبلغ واریز شده است و امیدواریم تا پایان سال این رقم به حدود 4 میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به این که بر اساس لایحه پیشنهادی دولت در برنامه ششم توسعه و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، مبلغی که هر ساله بر اساس ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری ها واریز می شود با اما و اگرهایی همراه خواهد شد افزود: در صورت تصویب و اجرایی شدن این لایحه و با وضعیت مالی دولت، مبلغی که به عنوان سهم قانونی شهرداری ها مستقیما به حساب واریز می شد از این پس دولت در قالب کمک ها پرداخت خواهد کرد.

این عضو شورای شهر در پایان خواستار تهیه و تنظیم بودجه شهرداری کاشمر در سال آینده بر اساس بودجه ی واقعی در راستای جلوگیری از انحراف بودجه شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved