• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • شهردار کاشمر: افزایش 200درصدی بودجه شهرداری کاشمر نسبت به 2 سال قبل / عدم تحقق برخی پیش بینی های بودجه ای

شهردار کاشمر: افزایش 200درصدی بودجه شهرداری کاشمر نسبت به 2 سال قبل / عدم تحقق برخی پیش بینی های بودجه ای

شهردار کاشمر با اشاره به افزایش 200 درصدی بودجه امسال شهرداری کاشمر نسبت به سال 92 گفت: عدم تحقق کامل بودجه در سال جاری به دلیل عدم محقق نشدن برخی پیش بینی ها بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، جعفر سلیمانی در یکصد و بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: در سال 94 که در حقیقت سال دوم رکود محسوب می شود در مقایسه با سال های اوج عملکردی شهرداری کاشمر، در مقایسه رشد درآمد و هزینه های شهرداری کاشمر 200 درصد نسبت به سال 92 که رکودی هم نبوده است تحقق بودجه داریم.

وی با بیان این که در قسمت هایی از بودجه تعریف شده، به دلیل عدم تحقق پیش بینی دچار خلع هستیم و احتمالا نیز تا پایان سال به بخشی از این اهداف خواهیم رسید یادآور شد: در یک آیتم بودجه ای 2 میلیارد تومان آسفالت شکافی پروژه فاضلاب شهری منظور شده بوده که علیرغم  انجام تکلیف از سوی شهرداری، اما متأسفانه سرمایه گذار دچار مشکل شد و این آیتم محقق نشد.

شهردار کاشمر ادامه داد: در دومین آیتم نیز که بحث کمک های دولتی ناشی از ارزش افزوده و سایر تبصره ها را شامل می شد علیرغم تحقق 50 درصدی آن، تقریبا 5 میلیارد تومان نسبت به پیش بینی انجام شده در بودجه عقب هستیم.

وی با بیان این که این که با احتساب 2 میلیارد تومان هزینه آسفالت شکافی و 5 میلیارد تومان کمک های دولتی محقق نشده منجر به عدم تحقق بودجه شهرداری در سالجاری می شود خاطر نشان کرد: کسرهای بودجه ای بابت پرداختی ها و درآمدهای عادی نیست؛ بلکه مربوط به پیش بینی هایی است که در بودجه لحاظ شده است اما محقق نشده است.

سلیمانی با اشاره به این که در موضوع درآمدهای شهرداری از محل ارزش افزوده تا کنون 22 درصد آن چه را که دولت وصول کرده به شهرداری ها پرداخت کرده است تصریح کرد: خوشبختانه در شهرداری کاشمر به لحاظ درآمدهای مردمی و سیستمی مشکلی نداریم و عمده مشکل ما مربوط به عوارضاتی است که با درصدی افزایش نسبت به سال های گذشته در بودجه لحاظ شده است.

وی با بیان این که با احتساب فعالیت های عمرانی انجام شده در واقع تکلیف علمیاتی در بودجه عمل شده است یادآور شد: در صورت محقق شدن توافقات انجام شده در بحث زمین ها، سرجمع بودجه به 28 میلیارد تومان می رسد.

شهردار کاشمر با تقدیر از زحمات مجموعه همکاران شهرداری و تلاش های آنان در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان گفت: در بحث توافقات انجام شده و امتیازاتی که در قالب صدور پروانه انجام شده است در بودجه لحاظ نشده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved