• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: رحلت آیت الله واعظ طبسی خراسان را محزون کرد/ خدمات تولیت آستان قدس ماندگار است

امام جمعه کاشمر: رحلت آیت الله واعظ طبسی خراسان را محزون کرد/ خدمات تولیت آستان قدس ماندگار است

امام جمعه کاشمر: رحلت آیت الله واعظ طبسی خراسان را محزون کرد/ خدمات تولیت آستان قدس ماندگار است


امام جمعه کاشمر با بیان این که رحلت آیت الله واعظ طبسی، خراسان را در حزون و اندوه فرو برد گفت: 4 دهه خدمات  تولیت آستان قدس رضوی ارزشمند و ماندگار خواهد ماند.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: خدمات ارزشمند و ماندگار خادمی صدیق، مدیری توانمند و آگاه و همراه با امام و رهبری همواره ماندگار می ماند.
وی با تسلیت این مصیبت به ویژه خراسانی ها ابراز داشت:  رحلت جانگداز و غمگین نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی اتفاقی ناگوار برای کشور بود که خراسان را محزون کرد. 
خطیب جمعه کاشمر ادامه داد: این مجاهد نستوه و عالم بصیر سالها در زندان شکنجه شد و بعد از انقلاب علیرغم همه نامهربانی ها و تهمت هایی که به ایشان روا داشتند  کمر به خدمت بست و با پایمردی در کنار انقلاب، امام و رهبری ایستاد.
وی با اشاره به مشارکت بیش از 78 درصدی مردم کاشمر در انتخابات خطاب به منتخب مردم که با 48 هزار رای به مجلس دهم راه یافته است خاطر نشان کرد: منتخب مردم باید خواسته 165 هزار نفری که پای صندوق های رای حاضر شدند را برآورده کند و در راستای حقوق و انتظارات تمامی مردم گام بردارد.
حجت الاسلام یعقوبی با تقدیر حضور چشمگیر مردم کاشمر و تلاش های مسئولان اجرایی و دست اندرکاران برگزاری انتخابات تصریح کرد: منتخب راه یافته به مجلس باید همواره با وجدت و همدلی در راستای توسعه و پیشرفت منطقه گام بردارند.
وی با تاکید بر پرهیز از کارشکنی و چوب لای چرخ دادن یکدیگر ابراز داشت: اگر چه یک نفر و یک گروه در انتخابات رای آورده است اما در حقیقت پیروز اصلی و واقعی انتخابات مردم هستند که در سرنوشت خودش دخالت کرده است.
امام جمعه کاشمر با اشاره به نزدیک شدن به سال نو و توجه و همراهی با نیازمندان و مستمندان گفت: در کمک به مستمندان یک وظیفه سنگینی بر دوش داریم. لذا اگر چه مشکلات اقتصادی و شرایط بازار مناسب نیست اما با همان مقداری که ما تحت فشار قرار داریم، فقرا و نیازمندان بیشتر تحت فشار هستند.
وی با بیان این که کسبه و بازاریان باید رعایت انصاف را داشته باشند و از عرضه اجناس خارجی خودداری کنند افزود: در شرایطی که از نخود و لوبیا تا ماشینی که در بازار عرضه می شود از نوع خارجی است باید با در نظر گرفتن منافع ملی و کشور محصولات داخلی را خرید کنیم تا از تعطیل شدن کارگاه های تولیدی و کشاورزی جلوگیری شود.
حجت الاسلام یعقوبی در پایان با اشاره به عمل نکردن طرف مقابل در تعهدات برجام ابراز داشت: طرف مقابل برجام باید بداند که با دولت و ملتی قهرمان روبروست لذا باید به تعهداتش عمل کند تا برجام به سرانجام مطلوب برسد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved