با حضور اقشارمختلف مردم؛ مراسم بزرگداشت آیت الله واعظ طبسی در کاشمر برگزار شد

با حضور اقشارمختلف مردم؛  مراسم بزرگداشت آیت الله واعظ طبسی در کاشمر برگزار شد

 

همزمان با دومین روز رحلت آیت الله عباس واعظ طبسی با حضور اقشار مختلف مردم کاشمر مراسم بزرگداشت این عالم مجاهد در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، این محفل معنوی که با حضور مسئولان، روحانیون و اقشار مختلف مردم در مصلای کاشمر از سوی دفتر امام جمعه، فرمانداری، حوزه های علمیه و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس برگزار شد شرکت کنندگان با قرائت فاتحه یاد و خاطره این مجاهد نستوه و عالم خستگی ناپذیر را گرامی داشتند.

در این مراسم یکی از اساتید حوزه علمیه مشهد در سخنانی به 37 سال تلاش و خدمات ارزشمند تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: اگرچه یاوه سرایانی دانسته و ندانسته درباره شخصیت آیت الله واعظ طبسی حرف می زدنند؛ اما حقیقتا شخصیت علمی و دینی، او را به عالمی بزرگوار، فقیهی ارزشمند و استادی جامع الشرایط به لحاظ علم و فقاهت تبدیل کرده بود.

حجت الاسلام فاضل کدکنی با بیان این که آیت الله واعظ طبسی در مدت زمانی که مدیریت موسسه ای معنوی، دینی و مادی کم نظیر در زیر آسمان را برعهده داشت هیچگاه حقوق شرعی و حلالی که حقش بود برداشت نکرد یادآور شد: این روحانی مبارز به خاطر مراعات جهات شرعی و بی توجهی به مسایل مادی از حق االتولیه و هر آن چه که در وقف نامه برای متولی حلال دانسته صرف نظر کرده ووجوهات را صرف امور در بخش های مختلف آستان قدس و خدمات دهی به زائران امام رضا(ع) کرده است.

وی با تأکید بر این که  مردم کاشمر به خوبی برکات و آثار ارزشمند خدمت این عالم مجاهد را در برپایی بارگاه زیبا بر مزار شهید آیت الله مدرس درک می کنند خاطر نشان کرد: سابقه جهادی و مبارزه این عالم را می توان در بیان جامع رهبر معظم انقلاب در پیامی که به مناسبت ارتحال ایشان صادر کردند مشاهده کرد.

این استاد حوزه علمیه مشهد با بیان این که تقوای الهی، جهاد و کوشش در راه دین و سعادت انسانیت و امتیاز علم و دانش سه اصل سفارش شده قرآن برای تضمین کردن سعادت دنیا و آخرت است تصریح کرد: کسب علم و نشستن در محضر علم و عالم و از او بهره گرفتن با هیچ جهادی قابل قیاس نیست.

وی با اشاره به این که جهاد بالاترین امیتاز شهادت در راه خداوند است ابراز داشت: مرکب مداد عالم از خون شهید در محضر خداوند با ارزش تر است؛ لذا فردی که به مقام شهادت می رسد به برکت مرکب قلم عالمی است که در راستای پرورش انسان نقش ایفا کرده است تا توانسته به این مقام دست یابد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved