• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه موقت کاشمر: آل سعود ادامه دهنده راه یزید در 1400 سال قبل است / آیت الله نمر باقرالنمر به کاروان شهدا پیوست

امام جمعه موقت کاشمر: آل سعود ادامه دهنده راه یزید در 1400 سال قبل است / آیت الله نمر باقرالنمر به کاروان شهدا پیوست

امام جمعه موقت کاشمر:  آل سعود ادامه دهنده راه یزید در 1400 سال قبل است / آیت الله نمر باقرالنمر به کاروان شهدا پیوست

امام جمعه موقت کاشمر با اشاره به جنایات آل سعود و کشتار بی رحمانه مردم در یمن، سوریه، عراق و بحرین گفت: حرکتی که آل سعود آغاز کرده است در حقیقت همان راهی است که یزید 1400 سال قبل در سه سال حکومتش انجام داد.

حجت الاسلام علی احدی ظهر امروز در اجتماع نمازگزاران کاشمری در مصلای این شهر اظهار داشت:مایه تأسف است که برخی از کشورهایی که مدعی اسلام و مسلمانی هستند امروز نه به صورت مخفیانه بلکه علنی و آشکار در خدمت اهداف ابرقدرت ها، جنایتکاران، ستمگران و نظام سلطه قرار گرفتند و با استفاده از ابزار پرچم که مزین به نام لااله الا الله و شعارشان توحید است به مهره ای برای دشمنان تبدیل شده اند.

وی با تأکید بر این که نظام ما هرگز دنبال اختلاف نیست و تا جایی که ممکن بوده نسبت به این که بر علیه کشور اسلامی حرفی بزند خویشتنداری کرده است گفت: متأسفانه در این راه برخی کشورها بی حیایی را از حد گذرانده اند و در این راه چاره ای جز روشنگری و آگاه سازی مردم وجود ندارد.

امام جمعه موقت کاشمر در تبیین ماهیت حکام سعودی به فرمایشات معمار کبیر انقلاب بعد از واقعه حج در سال 66 اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تعبیرات 28 سال پیش امام امروز کاملا شفاف و گویاست؛ چرا که ایشان فرمودند این وارثان ابوسفیان و ابی لهب و این رهروان راه یزید روی آنان را نیز سفید کردند؛چرا که یزید در سه سال حکومتش سه جنایت بزرگ جریان عاشورا و اسارت اهل البیت، حمله به مدینه و حمله به مکه به قصد تخریب خانه خدا انجام داد و امروز سعودی ها با جنایت، اختلاف و تفرقه افکنی ادامه دهنده راه یزید هستند.

وی با محکوم کردن اقدام آل سعود در به شهادت رساندن عالم بزرگ و شخصیت ارزشمند شیعیان عربستان یادآور شد: آیت الله نمر باقرالنمر یک عالم برجسته و آینده نگر اهل عربستان بود که با درک و شناخت صحیح از اسلام سعی در تبلیغ و ترویج آن را داشت.

حجت الاسلام احدی خطاب به سعودی ابراز داشت: آیت الله شیخ نمر باقرالنمر اگر چه سالها در زندان اسیر بود و با به شهادت رساندنش به ظاهر از اسارت آزاد شد اما در حقیقت با اعدام شیخ نمر روح و شخصیت این بزرگمرد به حیات جاودان و به خیل عظیم کاروان شهدا پیوست.

وی به دیدار اخیر ائمه جمعه کشور با رهبر فرزانه انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در فرمایشاتشان بر گرامیداشت نماز جمعه و تکریم امام جمعه تأکید داشتند.

امام جمعه موقت کاشمر با بیان این که باید از هر اقدامی که جایگاه نماز جمعه را تضعیف می کند پرهیز کرد افزود: نماز جمعه متغلق به هیچ شخص و گروهی نیست، لذا انتظار این است که هر فردی که خودش را منتصب به امام و شهدا و انقلاب می داند در نماز جمعه حضوری فعال داشته باشد.

وی با اشاره به چاپ مقاله ای در یکی از روزنامه در 19 دی 1356 توسط رژیم که در آن نسبت به مرجع تقلید و معمار کبیر انقلاب و روحانیت توهین و بدگویی کرده اظهار داشت: مردم با مشاهده این مقاله به خیابان آمدند و حوزه های علمیه قم نیز تعطیل شد به طوری که اعتراض مردم منجر به مجروح و کشته شدن تعدادی از هموطنان شد.

حجت الاسلام احدی با بیان این که حرکت مردم قم سرآغاز حرکت عظیم مردمی در سایر نقاط کشور شد یادآور شد: این راه تعطیل نشد و سرانجام تبدیل به یک حرکت عظیم و پیروزمندانه انقلابی در 22 بهمن سال 57 شد.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved