• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر: خیرین کاشمری پنج دستگاه دیالیز اهدا کردند/ کمک های خیرین به حوزه سلامت کاشمر از مرز 60 میلیارد گذشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر: خیرین کاشمری پنج دستگاه دیالیز اهدا کردند/ کمک های خیرین به حوزه سلامت کاشمر از مرز 60 میلیارد گذشت

 

مدیر شبکه بهداشت کاشمر با اشاره به اهدای پنج دستگاه دیالیز توسط خیرین به بخش دیالیز بیمارستان شهید مدرس کاشمر گفت: با فعالیت سه ساله مجمع خیرین سلامت کاشمر، کمک های خیرین کاشمری از مرز 60 میلیارد ریال به حوزه سلامت این شهرستان گذشت.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد جواد یزدانی در آئین تجلیل از خیرین سلامت کاشمر در بخش دیالیز اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت کاشمر در مدت بیش از سه سال فعالیت در زمینه شناسایی و جذب خیرین توانسته، زمینه را برای کمک 60 میلیارد ریالی خیرین را با واگذاری زمین، ساختمان، تجهیزات و امکانات فراهم کند.

وی با بیان این که مجمع خیرین سلامت کاشمر به لحاظ میزان جذب کمک های خیرین جزو شهرستان های پیشرو استان در این حوزه است یادآور شد: خوشبختانه با برنامه ریزی انجام شده و نیاز تنها بخش دیالیز به دستگاه های جدید، هیات های مذهبی علی اکبری، فاطمیه، علی اصغری، مسجد اباذر و حوزه های علمیه در اقدامی خداپسندانه 5 دستگاه دیالیز را اهدا کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به این که بخش دیالیز بیمارستان شهید مدرس کاشمر به همت خیرین به لحاظ فضا و تجهیزات از وضعیت مطلوبی در ارائه خدمات بهره مند است ابراز داشت: با حمایت ها و کمک های خیرین زمینه برای خدمت رسانی به بیماران دیالیزی که جزو ضعیف ترین قشر بیمار هستند محقق شده است و این مهم نشان می دهد که هر گاه مردم وارد صحنه شوند کارهای بزرگی می توانیم انجام دهیم.

وی با بیان این که دولت در کنار کمک های خیرین، خدمات قابل توجهی در سالهای اخیر در حوزه سلامت شهرستان ارائه داده است افزود: در حال حاضر بخش آی سی یو بیمارستان شهید مدرس که به همت یک خیر در دست احداث است و در ابتدای سال جدید به بهره برداری خواهد رسید دولت مبلغ یک میلیارد تومان برای تجهیز این بخش و بخش آی سی یو نوزادان بیمارستان حضرت ابوالفضل در نظر گرفته که تا کنون بخشی از تجهیزات آن وارد و مابقی در حال ارسال به شهرستان است.

یزدانی با اشاره به کمک های دولت به حوزه سلامت کاشمر در حد بضاعت و توان خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم به توسعه دست یابیم و خدمات مطلوبتری ارائه دهیم طبیعتا وقتی مردم به کمک دولت می آیند در ارائه خدمات کامل تسریع می شود.

وی با بیان این که حوزه سلامت از حوزه های مهم در کشور به شمار می رود اظهار داشت: امروز در دنیا این بحث مطرح است که محور توسعه انسان است و طبیعتا انسانی می تواند عامل توسعه و پیشرفت شود که سالم باشد؛ لذا ما انسانی را سالم می دانیم که بحث معنویت و سلامت جسمی آن در حد استاندارد لازم باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با تأکید بر این که خدمت در حوزه سلامت در واقع یک خدمت ویژه به شمار می رود گفت: هیچ خدمتی در عالم بهتر از خدمت به بیماری که تنها راه نجات و رسیدن به سلامتی مجدد را در وجود تجهیزات و پزشکی می داند نیست.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved