• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • عضو شورای شهر کاشمر مطرح کرد: قلع و قمع درختان باغ 60 ساله در شهر کاشمر / برخی مسئولان چشمانشان را در این جنایت بستند

عضو شورای شهر کاشمر مطرح کرد: قلع و قمع درختان باغ 60 ساله در شهر کاشمر / برخی مسئولان چشمانشان را در این جنایت بستند

عضو شورای شهر کاشمر مطرح کرد:  قلع و قمع درختان باغ 60 ساله در شهر کاشمر / برخی مسئولان چشمانشان را در این جنایت بستند

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر از قلع و قمع باغ 60 ساله و بی تفاوتی برخی مسئولان نسبت به این جنایت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهری پالایی در یکصد و بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: متأسفانه همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری باغی 60 ساله در خیابان بهبودی کاشمر توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قتل عام شد و درختان چندین ساله این باغ توسط لودر با خاک یکسان گردید.

وی با بیان این که تخریب و از بین بردن فضای سبز در حقیقت یک جرم و تخلف قانونی است ابراز داشت:  2 هفته قبل نامه ای به شورا و مسئولان شهرستان مبنی بر این که مدار آب باغ به دلیل پلمپ باغ از سوی اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر به تأخیر افتاده است ارائه شده است که در آن ضمن ارائه توضیحات از جزئیات اختلاف ملک درخواست شده بود که به جهت جلوگیری از خشک شدن باغ پی گیری شود.

این عضو شورای شهر با بیان این که در حال حاضر پی گیری های قانونی تا رسیدن به حصول نتیجه ادامه دارد خاطر نشان کرد: اگر شهروندی یک شاخه ای از درخت بشکند بر اساس قانون باید خسارت نقدی را پرداخت کند اما متأسفانه باغی با قدمت 60 سال تخریب و از بین می رود و برخی مسئولان چشمان شان را به روی این واقعیت می بندند.

وی با بیان این که شهرداری باید برای ایجاد و احداث یک فضای سبز در سطح شهر هزینه های زیادی انجام دهد تصریح کرد: اگر چه طی سالیان گذشته تمامی باغات اطراف این باغ تغییر کاربری شده، اما این باغ تنها باغ باقی مانده در خیابان بهبودی کاشمر بوده که همچنان سر سبز بوده است.

پالایی با تأکید بر این که بر اساس طرح تفصیلی شهر کاشمر ابلاغی در سال 86 محل این باغ با کاربری پارک و فضای سبز دیده شده است یادآور شد: تمام عکس های هوایی گواه بر زنده بودن و سرسبزی درختان است اما جای تأسف است که به راحتی به خودمان اجازه می دهیم که این باغ 60 ساله را قلع و قمع کنند.

این عضو شورای شهر با بیان این که به جهت حساسیتی که مردم و همسایگان این باغ داشتند از زمان تخریب تصاویری تهیه شده است افزود: ظاهرا قانون باید توسط مردم رعایت شود و مجریان الزامی به رعایت آن ندارند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved