ایجاد نخستین باغ و کلکسیون گیاهان دارویی و معطر شرق کشور در کاشمر

ایجاد نخستین باغ و کلکسیون گیاهان دارویی و معطر شرق کشور در کاشمر

 

برای نخستین بار در خراسان رضوی باغ و کلکسیون گیاهان دارویی و معطر  شرق کشور در کاشمر ایجاد می شود

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مسئول فضای سبز شهرداری کاشمر در آئین آغاز کاشت گیاهان دارویی در این مجموعه اظهار داشت: این باغ در فاز دوم بلوار امامزاده سید مرتضی(ع) و در فضایی به مساحت 1200 متر از 4200 متر طول این بلوار احداث می شود.

 امید رضا ذبیحی با اشاره به این که احداث این باغ به پیشنهاد مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کاشمر و با همکاری مجموعه شهرداری کاشمر احداث می شود ابراز داشت: در 6 هکتار عرصه این باغ 3.7 هکتار فضای مفید است که در حدود 8 هزار متر مربع  آن 50 نوع گیاه دارویی کشت می شود.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کاشمر نیز با تقدیر از همراهی شهرداری کاشمر در اختصاص این فضا برای کشت گیاهان دارویی گفت: هدف از ایجاد این باغ در حقیقت کشت گیاهان سبزی است که نیاز آبی کمتری دارند و بهترین گزینه برای جایگزین کردن گیاهان با میزان مصرف آب بالاست.

صادق باغبان با بیان این که کاشمر به دلیل اقلیم متفاوت در منطقه، از تنوع گونه ای مختلف برخوردار است یادآور شد: در شرایطی که با بحران آب روبرو هستیم و اقلیم کاشمر نیز یک اقلیم خشک و شکننده است به جهت جلوگیری از برداشت های بی رویه و غیر اصولی باید به دنبال کشت هایی که نیاز آبی کمتری دارند حرکت کنیم؛ لذا کشت گیاهان دارویی علاوه بر سرسبزی به میزان کمی آب نیاز دارند.

وی با اشاره به این که ترویج فرهنگ کشت گیاهان دارویی باید در جامعه نهادینه شود ابراز داشت: گیاهان دارویی علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال نیز داشته باشد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved