• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • شهردار کاشمر خبر داد: تخصیص 300  میلیون تومان اعتبارات زیارت کاشمر/ 30 درصد سرمایه گذاری بلوار سید مرتضی سال آینده محقق می شود

شهردار کاشمر خبر داد: تخصیص 300  میلیون تومان اعتبارات زیارت کاشمر/ 30 درصد سرمایه گذاری بلوار سید مرتضی سال آینده محقق می شود

 

شهردار کاشمر با اشاره به اختصاص 300 میلیون تومان از محل اعتبارات زیارت در مرحله دوم به این شهرستان گفت: در سال آینده 30 درصد مجموع سرمایه گذاری این بلوار تحقق می یابد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، جعفر سلیمانی در آئین احداث نخستین باغ و کلکسیون گیاهان دارویی و معطر در شرق کشور در بلوار امامزاده سید مرتضی(ع) کاشمر اظهار داشت: بلوار امامزاده سید مرتضی (ع) با بیش از 4 کیلومتر طول در شمال شهر کاشمر که به آستان مقدس امامزاده ختم می شود یک فرصت و قابلیت ویژه برای پیاده کردن طرح های گردشگری با محوریت زیارت است.

وی با بیان این که در حال حاضر اجرای طرح حرم تا حرمین در شهر کاشمر به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهری در سطح استان به شمار می رود ابراز داشت: با اجرای کامل این طرح زیارتگاه شهید آیت اله مدرس در جنوب شهر کاشمر به امامزاده سید حمزه(ع) در مرکز شهر و در ادامه به امامزاده سید مرتضی(ع) در شمال شهر  کاشمر متصل می شود و در مسیر آن از المان ها و نمادها در بحث زیارت استفاده می شود.

شهردار کاشمر با اشاره به این که افق سرمایه گذاری در این طرح 75 میلیارد تومان پیش بینی و برآورد شده است خاطر نشان کرد: تا کنون با اجرای بخشی از بلوار 10 میلیارد تومان هزینه شده است و در سال آینده نیز امیدواریم بتوانیم 30 درصد سرمایه گذاری را انجام دهیم.

وی یادآور شد: امیدواریم اجرای این طرح منجر به پروژه ای فاخر و در شأن دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور گردد.

در ادامه امام جمعه کاشمر نیز با ابراز خرسندی از پیوند علم و عمل در قالب این طرح گفت: این که امروز در سایه همکاری و همراهی یک مجموعه دانشگاهی و یک مجموعه اجرایی شاهد آغاز یک کار مشترک هستیم را به فال نیک می گیریم.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که تحقق این گونه پیوندها از آرزوهای نظام است تصریح کرد: امیدواریم اجرای موفق این پروژه فتح بابی برای اجرای سایر فعالیت ها در بخش های مختلف باشد و شهروندان نیز ار برکات این تعامل و همراهی بهره مند شوند.

فرماندار کاشمر نیز با تقدیر از نگاه ویژه جهاد دانشگاهی و شهرداری کاشمر به امر توانمندی و ظرفیت شهرستان در بحث گیاهان دارویی گفت: شهرستان کاشمر با 4 اقلیم پوششی گیاهی دارای بهترین پتانسیل در امر ترویج کاشت گیاهان دارویی است.

مهدی فروزان با بیان این که احداث این مجموعه علاوه بر حفظ گونه های مختلف گیاهان دارویی، در بحث ایجاد اشتعال و افزایش سرانه فضای سبز شهر نقش مهمی دارد افزود: تا کنون 172 گونه گیاهان دارویی در کاشمر شناسایی شده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved