• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر: بنای زیارتگاه شهید مدرس خدمت آیت الله طبسی است / درخواست مردم کاشمر از تولیت جدید آستان قدس

امام جمعه کاشمر: بنای زیارتگاه شهید مدرس خدمت آیت الله طبسی است / درخواست مردم کاشمر از تولیت جدید آستان قدس

 

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که مجموعه زیارتگاه شهید مدرس از خدمات ارزشمند آیت الله طبسی است گفت: مردم کاشمراز تولیت جدید انتظار دارندز توجه ویژه ای به این شهر داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: آیت الله واعظ طبسی با احداث این مجموعه و ارائه خدمات فرهنگی خدمت بزرگی به مردم کاشمر کردند و از تولیت جدید آستان قدس رضوی نیز تقاضا داریم به کاشمر که از شهرهای ولایتمدار استان است و نیازمند همراهی و همکاری آستان قدس است نگاه ویژه در این راستا داشته باشند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله واعظ طبسی و خدمات قابل تقدیر وی در آستان قدس رضوی و حوزه های علمیه و منصب نمایندگی ولی فقیه در استان های خراسان یادآور شد: ضمن تبریک انتصاب آیت الله علم الهدی به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همه ما قول می دهیم همچون گذشته با نماینده ولی فقیه همراهی و دستورات ایشان را که همان فرمان معظم له است را عمل کنیم.

امام جمعه کاشمر با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، بر برپایی محافل و مجلس باشکوه تعزیه در سطح شهرستان تأکید کرد و ابراز داشت: این روزها نیز مصادف با سالروز رحلت یادگار امام راحل نیز است که ضمن تسلیت این ضایعه اعلام می کنیم که خانواده امام برای ملت بزرک ایران محترم است و هرگز اجازه نخواهند داد به حرمت و عزت آنها خدشه ای وارد شود.

وی با اشاره به طرح برخی موضوعات و این که بر اساس قانون حرمت فرزندان امام در چارچوب وظایف و شرایط امری ضروری است خاطر نشان کرد: اگر چه برخی گروه ها و جناح های سیاسی در گوشه و کنار با طرح موضوعاتی به دنبال اهداف خاص هستند اما مطمئن هستیم که خانواده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از مردم و مسئولان توقع ندارند که با آنها فراتر از قانون برخورد شود.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به فرمایشات گرانبهای رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری در دوره چهارم و منتخبین دوره پنجم ابراز داشت: همان طور که رهبری فرمودند ملت از حضور گروه ها و شخصیت های خارجی در کشور اقدام علمی و اجرایی می خواهند .

وی با بیا این که کاربرد سیایس دو واژه تندرو و میانه رو بیگانه است که از سوی دشمنان نظام و انقلاب در داخل و خارج از کشور مطرح شده است تصریح کرد: ملت ایران با حضور حماسی در پای صندوق های رأی تمام توطئه های دشمن را نقش برآب کردند و نشان دادند که در عهد و پیمانی که بسته اند در راه اسلام، ولایت و قانون استوار ایستاده اند.

امام جمعه کاشمر  با اشاره به انتقادات مطرح شده به شورای نگهبان در خصوص رسیدگی به صلاحیت 12 هزار نامزد شرکت در انتخابات در مدت 20 روز ابراز داشت: این انتقاد به شورای نگهبان وارد نیست و ربطی به صداقت و کم کاری این نهاد ندارد بلکه یک مشکل قانونی است که باید در مجلس بررسی و رسیدگی شود.

حجت السلام یعقوبی با اشاره به 22 اسفند روز ملی شهدا و سالروز تأسیس نهاد بنیاد شهید، ضمن تأکید بر تقویت و توسعه فرهنک شهادت طلبی، از تلاش ها و خدمات دست اندرکاران این نهاد در خدمات رسانی به خانواده های معظم شاهد و جانبازان تقدیر کرد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved