• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • فرماندار کاشمر: اعزام 400 کاشمری به مناطق عملیاتی در ایام نوروز /  لزوم ترویج فرهنگ ایثار به نسل های بعد از انقلاب

فرماندار کاشمر: اعزام 400 کاشمری به مناطق عملیاتی در ایام نوروز /  لزوم ترویج فرهنگ ایثار به نسل های بعد از انقلاب

 

فرماندار کاشمر با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و انتقال آن به نسل های سوم و چهارم انقلاب گفت: در ایام نوروز امسال 400 کاشمری از اقشار مختلف مردم در قالب کاروان راهیان نور به مناطق علمیاتی اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در جلسه ستاد راهیان نور کاشمر در سالن جلسات فرمانداری این شهر اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب و قابل تحسینی که بعد از 8 سال دفاع مقدس در کشور مدنظر قرار گرفته است راه اندازی کاروان مردمی راهیان نور در راستای زنده نگه داشتن یاد وخاطره رشادت ها و فداکاری های شهدا و حفظ ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی با تأکید بر ترویج و انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در جامعه به ویژه نسل های بعد از انقلاب ابراز داشت: امروز با دفاع از حریم حرم و اعزام جوانان به سرزمین سوریه و کربلا به منظور حفاظت از حریم حرم هنوز هم فضای کشور معطر به عطر شهادت است و جوانانی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند با اشتیاق خاصی در محافل شهدای مدافع حرم شرکت می کنند.

فرماندار کاشمر با بیان این که برنامه ریزی مطلوب و ارتقای سطح فعالیت ها و اقدامات فرهنگی و ارزشی منجر به افزایش استقبال اقشار مختلف مردم شده است تصریح کرد: سرزمین هایی که 8 سال شاهد حضور جوانان رزمنده و فداکاری بوده که غیرتمندانه و آبرومندانه در مقابل دشمن از خاک، ناموس و  کشور دفاع کردند امروز گنجینه ی قوی و ماندگار است.

وی با اشاره به این که یادمان دفاع مقدس در این سرزمین ها به عنوان یک آوردگاه باید حفاظت و حراست شود خاطر نشان کرد: حضور در مناطق عملیاتی در حقیقت فرصت مناسب برای تجدید پیمان با شهدا و امام شهیدان در جهت ادامه دادن راه آنان است.

فروزان با تأکید بر این که انتقال ارزش های دفاع مقدس نقش موثری در تعالی کشور و تقویت روحیه شهادت طلبی دارد یادآور شد: با گذشت 2 دهه از اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی، هر سال نیز تعداد مشتاقان برای حضور در این سرزمین افزوده می شود.

در ادامه جانشین فرمانده سپاه ناحیه کاشمر نیز با تقدیر از همراهی و همکاری تعدادی از ادارات و نهادها و خیرین در کمک به اعزام کاروان راهیان نور گفت: جای بسی تأسف است که برخی ادارات نسبت به همراهی و کمک به این ستاد عیلرغم قولی که می دهند بی تفاوت هستند.

سرهنگ مسعود رحیمی مقدم با اشاره به اعزام دانش آموزان کاشمری در ماه های اخیر در قالب 4 کاروان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور ابراز داشت: امسال نیز در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز بر اساس سهمیه ابلاغی 400 کاشمری که از اقشار مختلف مردم هستند به این سرزمین اعزام می شوند.

وی با بیان این که کاروان45 نفره از خواهران بخش کوهسرخ کاشمر به عنوان نخستین کاروان امروز راهی مناطق عملیاتی می شوند تصریح کرد:  355 نفر دیگر در قالب 2 کاروان در 27 اسفند ماه 94 و اول فروردین 95 اعزام خواهند شد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه کاشمر با  بیان این که مردم به خوبی با درک و شناخت صحیح از اوضاع و شرایط کشور و منطقه همواره با حضور پرشور و حماسی شان توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند یادآور شد: حضور حماسی در راهپیمایی 22 بهمن و مشارکت حداکثری در انتخابات هفتم اسفندماه دو مأموریت موفق ملت در ناکام گذاشتن دشمنان در رسیدن به اهداف پلیدشان بود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved