در آستانه بهار طبعیت؛ کاشت 71 هزار درخت و گل در سطح شهر کاشمر آغاز شد

در آستانه بهار طبعیت؛  کاشت 71 هزار درخت و گل در سطح شهر کاشمر آغاز شد

 

مسئول فضای سبز شهرداری کاشمر از کاشت 60 هزار قطعه گل و 11 هزار اصله درخت در سطح شهر کاشمر در آستانه بهار طبیعت و به منظور زیباسازی شهر خبر داد.

امید رضا ذبیحی در گفتگو با  پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24اظهار داشت: در راستای اجرای طرح استقبال از بها و با هدف ایجاد محیط شهری مناسب و همپنین ایجاد نشاط و سرزندگی در بین شهروندان و با آرزوی بهاری سبز60 هزار قطعه گل در سطح پارک ها، بلوار ها و میادین کاشمر کاشته می شود.

وی با تأکید بر این که با کاشت گل و گیاه علاوه بر بهبود منظر شهری و ایجاد فضای طبیعی ، منجر به ایجاد روحیه آرامش روحی و روانی در شهروندان می گردد یادآور شد: امسال به طور ویژه سه نقطه شهر المان ویژه گل آرایی احداث خواهد شد تا در ایام نوروز و ورود مسافران و زائران، زیبایی دو چندانی به شهر داده شود.

مسئول فضای سبز شهرداری کاشمر با اشاره به فعالیت 60  نفر در حوزه فضای سبز شهرداری کاشمر خاطر نشان کرد: مجموعه فضای سبز شهرداری کاشمر تمام تلاش خود در جهت ایجاد محیط زیبا در شهر را خواهد نمود و امید است شهروندان نیز با حمایت و همکاری همه جانبه، این مجموعه را در ایجاد محیط سالم و زیبا یاری کنند.

وی با بیان ایم که درصدد هستیم وضعیت شهر را به سمت پویایی و زیبایی بیشتر برای میزبانی از مسافران نوروز سوق دهیم تصریح کرد: در این راستا و به جهت بهبود و ارتقای سطح خدمات بیشتر ،بهره وری مطلوب  و کاهش تصدی گری به دنبال برون سپاری و استفاده از توان بخش خصوصی متخصص در این حوزه هستیم به طوری که تا کنون 60 درصد خدمات مربوط به نگهداری و عمده بخش های احداث به بخش خصوصی واگذار شده است.

ذبیحی با اشاره به استقبال شهروندان از اجرای طرح کاشت درخت با مشارکت شهروندان در سال گذشته برای نخستین بار در کاشمر ابراز داشت: این طرح برای دومین سال توسط شهرداری کاشمر در دستور کار قرار گرفته است به طوری که شهروندان علاوه بر اعلام نیاز به کاشت درخت، گودال آن را حفر می کنند و شهرداری نیز نهال و کاشت آن را به طور رایگان انجام می دهد.

مسئول فضای سبز شهرداری کاشمر با بیان این که در قالب این طرح 11 هزار اصله درخت توزیع و کاشته می شود افزود: شهروندان پس از کاشت درخت، آموزش های صحیح در خصوص نگهداری و مراقبت و نحوه آبیاری از درخت را فرا می گیرند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved