• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر خبر داد: مراجعه بیش از 24 هزار مسافر به پست ایمنی و سلامت و فضای دوستار کودک در کاشمر

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر خبر داد: مراجعه بیش از 24 هزار مسافر به پست ایمنی و سلامت و فضای دوستار کودک در کاشمر

 

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر از مراجعه 24 هزار و 624 مسافر به پست ایمنی و سلامت و فضای دوستار کودک در این شهرستان خبر داد.

علیرضا معین زاده در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، با اشاره به اجرای شانزدهمین شانزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در سراسر کشور گفت: در این راستا پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهید نیکوکار در جوار امامزاده سیدمرتضی(ع) کاشمر استقرار  و با استقبال زائرین و مسافرین همراه شد.

وی با بیان این که این طرح از 26 اسفندماه سال گذشته آغاز و تا 14 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد ابراز داشت: تا کنون 8 هزار و 824 مسافر به پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی مستقر در جوار بقعه امامزاده سید مرتضی (ع) مراجعه و از خدمات و راهنمایی های ارائه شده در آن بهرمند شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر با بیان این که بیش از 5 هزار و 100 قلم انواع بروشورهای فرهنگی، آموزشی ، مذهبی و نقشه در این پست ها بین مسافران نیز توزیع می شود خاطر نشان کرد: تا دهمین روز نوروز  بیش از 3 هزار و 500 نفر از خدمات ایستگاه سلامت شامل کنترل فشارخون و قند خون بهره مند شدند.

وی با اشاره به استقبال مسئولین و عموم مردم از کمپین " نه به تصادفات جاده ای " در حاشیه پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهید نیکوکار در جوار امامزاده سیدمرتضی(ع) کاشمر یادآور شد: در این کمپین 85 نفر از مسئولان کشوی، استانی و شهرستانی و قریب به هزار و 500نفر  با امضای میثاق نامه به  این کمپین پیوستند تا با رعایت نکات ایمنی نقشی در کاهش تصادفات جاده ای ایفا نمایند.

معین زاده با بیان این که حضور کودکان در فضایی که برای کودکان فراهم شده بود بسیار پرشور است تصررح کرد: تا پایان روز دهم فروردین ماه 15 هزار و 800 کودک با حضور در فضای دوستار کودک ضمن استفاده از فضای بازی و گریم هنر خود را با کشیدن نقاشی با موضوع بشر دوستانه به نمایش گذاشتند.

وی با بیان این که از ابتدای اجرای این طرح تا کنون  بیش ار 20 مورد ارائه خدمات امدادی به زائرین و مسافرین انجام شده  که 2 مورد از آنها منجر به انتقال فرد مصدوم به بیمارستان شده است ابراز داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان در نوروز امسال با استقرار  یک پست ایمنی و سلامت در امامزاده سیدمرتضی ، یک پست سیار سحاب در حوزه جوانان، یک  ایستگاه سلامت در محل امامزاده سیدحمزه در حوزه داوطلبان، آماده باش و ایجاد ستاد امدادی در محل پایگاه امدادی شهر مستقر در مرکز اداری و امدادی و پایگاه امدادونجات بین شهری خلیل اباد(یادمان شهدای کندر) در کیلوکتر 12 محور خلیل آباد به بردسکن آماده ارائه خدمات می باشد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved