امام جمعه کاشمر: امیدواریم جاده کاشمر به شادمهر در سال اقدام و عمل دوبانده شود


امام جمعه کاشمر با ابراز تاسف از وقوع تصادفات رانندگی دلخراش در جاده کاشمر به سه راهی شادمهر گفت: امیدواریم با تسریع در روند اجرای عملیاتی شاهد دوبانده شدن این محور در سال اقدام و عمل باشیم.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در اجتماع نمازگزاران کاشمری در مصلای این شهر اظهار داشت: در نخستین روزهای امسال باردیگر حادثه ای مرگبار منجر به کشته شدن چهار نفر از هموطنانمان شد و ضرورت دوبانده شدن این محور را نمایان کرد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل یادآور شد: امیدواریم مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی با تخصیص اعتبار و تسریع در روند عملیات اجرایی بتوانند در خصوص دوبانده کردن این جاده اقدام و عمل جدی به خرج دهند
امام جمعه کاشمر با اشاره به این که عملیات اجرایی در بخشی از این جاده آغاز شده اما از پیشرفت قابل توجهی برخوردار نیست خاطر نشان کرد: نیمی از این جاده در حوزه استحفاظی کاشمر و نیمی در حوزه استحفاظی مه ولات است اما با توجه به واقع شدن این جاده عمده تردد این مسیر مربوط به جمعیت 300 هزار نفری مردم شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن و 3.5 میلیون زائر و مسافر در طول سال از این محور است.
وی با بیان این که در سه سال اخیر در زمینه رشد علمی از پیشرفت خوبی برخوردار نبودیم افزود: با توجه به این که قدرت در علم نهفته است باید به سراغ علم برویم تا رشد علمی به روزی داشته باشیم و از این فرصت برای پیشرفت کشور در عرصه صنعت و فناوری استفاده کنیم.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که دشمن برای کسب منافع خودش به دنبال همکاری و مانع از دستیابی و پیشرفت کشور در سطوح مختلف است خاطر نشان کرد:  هدف اصلی کشورهای غربی در سرمایه گذاری این است که کشورها را وابسته به خود کنند به طوری که عدم پیشرفت صنعت خودروسازی در کشور گواه این است.
وی با بیان این که دشمنان همواره از موفقیت ها، پیشرفت ها و دستیابی های ایران به علم روز هراسان و نگران هستند تصریح کرد: دستیابی ایران به عنوان چهارمین کشور دنیا به صنعت موشکی منجر به دست و پا افتادن ابرقدرت ها شده است و فک می کنند در مسئله برجام توانسته اند جلوی پیشرفت صنعت هسته ای را بگیرند لذا به دنبال طرح مذاکره در مسئله موشکی هستند.
امام جمعه کاشمر با بیان این که خداوند متعال در نظام آفرینش اجزا و نظام طبیعت را در کنار هم قرار داده است گفت: دخالت بشر در نظام آفرینش منجر ایجاد درگیری و دعوا شده است؛ چرا که در نظام ساخته دست بشر به جهت این که بدون توجه به  دستورات خداوند شکل گرفته، در نظام های اجتماعی شکل گرفته همواره افراد ضعیف حق شان پایمال است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved