فرماندار کاشمر خبر داد: افزایش 3.5 درصدی ورود مسافر و زائر به کاشمر

فرماندار کاشمر خبر داد:  افزایش 3.5 درصدی ورود مسافر و زائر به کاشمر

فرماندار کاشمر از افزایش 3.5 درصدی آمار ورودی زائر و مسافر در ایام تعطیلات نوروزی به این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان امروز در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر زائرین شهرستان اظهار داشت: از 25 اسفند ماه سال گذشته تا پایان 13 فروردین ماه امسال 826 هزار و 520 نفر با حضور در شهرستان از اماکن زیارتی و مناطق سیاحتی و تاریخی بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28 هزار و 570 نفر افزایش یافته است.

وی با بیان این که با تدابیر و برنامه ریزی های انجام شده ، شرایط زمینه اسکان مسافران و زائران در سطح مدارس، زائرسراها، کمپ های زائر و مهمانسراها فراهم شده است یادآور شد: در این مدت 75 هزار و 27 نفر در مراکز اقامتی سطح شهرستان اسکان داده شدند.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که کاشمر به لحاظ وجود بارگاه امامزادگان سید حمزه(ع)، سید مرتضی(ع)، سید محمد(ع) و زیارتگاه مرد دین و سیاست شهید آیت الله سید حسن مدرس به عنوان دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی در کشور سالانه پذیرای بیش از 3.5 میلیون نفر زائر و مسافر است خاطر نشان کرد: در تعطیلات نوروز امسال 499 هزار و 820 نفر از اماکن زیارتی و 326 هزار و 700 نفر از اماکن سیاحتی و تاریخی شهرستان بازدید کردند.

وی با بیان این که در ارزیابی انجام شده از زائران و مسافران نوروزی، خدمات و فعالیت های مورد قبول و رضایت مراجعه کنندگان به شهرستان بوده است ابراز داشت: جا دارد از خدمات و فعالیت های انجام شده 15 کمیته این ستاد که در بخش های مختلف فضا را برای حضور مسافران و زائران فراهم کردند تقدیر کنیم.

فروزان با تأکید بر این که باید تلاش کنیم زمینه اقامت و ماندگاری مسافر را در شهرستان افزایش دهیم تصریح کرد: روز 12 فروردین با 93 هزار و 100 نفر بیشترین تعداد مراجعه کننده به شهرستان در ایام نوروز بوده است.

وی با اشاره به آمار جابجایی مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل برون شهری یادآور شد:در این ایام 11 هزار و 436 نفر در قالب هزار و 648 سفر با اتوبوس و 2 هزار و 777 نفر در قالب 188 سفر با مینی بوس و 756 نفر در قالب 189 سفر با سواری در داخل استان جابجا شدند.

فرماندار کاشمر تأکید کرد: در تعطیلات نوروز امسال 18 هزار و 625 مسافر در قالب هزار و 213 سفر در داخل و خارج استان مسافرت کردند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved