رئیس ارشاد کاشمر  از محمد حسین رضایی پیشکسوت موسیقی عیادت کرد

رئیس ارشاد کاشمر  از محمد حسین رضایی پیشکسوت موسیقی عیادت کرد

در راستای تکریم از هنرمندان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر از پیشکسوت موسیقی این شهر در بیمارستان عیادت کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24،  جواد روشندل به همراه تعدادی از همکارانش با حضور در بخش قلب بیمارستان شهید مدرس کاشمر از استاد محمد حسین رضایی که به دلیل عارضه قلبی بستری شده بود عیادت و در جریان حال عمومی این هنرمند قرار گرفتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر در این دیدار ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی کامل برای این هنرمند پیشکسوت گفت: محمد حسین رضایی متولد 1332 است که سابقه نوازندگی دایره و خوانندگی با استاد موسیقی خراسان استاد ذوالفقار عسکریان در 25 سال قبل در کاشمر را در کارنامه خود دارد.

جواد روشندل با بیان این که این هنرمند پیشکسوت از 6 سال قبل با ارائه مستندات و مدارک تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارد یادآور شد: در حال حاضر 13 هنرمند پیشکسوت کاشمری مشمول طرح تکریم و مستمری بگیری هنرمندان و پیشکسوتان وزارت فرهنک و ارشاد اسلامی هستند و از مزایای آن بهره مند می شوند.

گفتنی است استادمحمدحسین رضایی   در سال 1355 از سوی  مرحوم استاد ذوالفقار عسکریان به رادیو خراسان دعوت و در چندین برنامه رادیویی به خوانندگی پرداخت . وی سال های زیادی به عنوان خواننده و نوازنده دایره با استاد ذوالفقار عسکریان در شهرهای تربت جام، تایباد، مشهد وسایر شهرستان ها به اجرای برنامه پرداخت.  محمد حسین رضایی با رفتن استاد عسکریان از کاشمر در سال 1364 با گروه محلی آلاله در جشنواره فجر شرکت کرد. این پیشکسوت موسیقی که  در رادیو خراسان اثار مهمی همچون چوپانی خال گردن کوکب به جون ده ده ضبط کرده و شاگردان زیادی در حوزه موسیقس محلی در کاشمر تربیت کرده است در برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر  حضور داشته است و در چند سال اخیر  به علت ناراحتی قلبی خانه نشین شده است .

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved