• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: نخریدن کالای خارجی کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است / اعمال ممنوعیت تبلیغات کالای خارجی  در کاشمر 

فرماندار کاشمر: نخریدن کالای خارجی کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است / اعمال ممنوعیت تبلیغات کالای خارجی  در کاشمر 

فرماندار کاشمر:  نخریدن کالای خارجی کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است / اعمال  ممنوعیت تبلیغات کالای خارجی  در کاشمر 

فرماندار کاشمر با انتقاد از تبلیغ کالاهای خارجی گفت: نخریدن کالای خارجی بهترین حمایت از تولید کنندگان داخلی و محقق ساختن سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

 مهدی فروزان در جلسه کارگروه زنان و خانواده کاشمر اظهار داشت: برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی باید از مصرف بیش از اندازه جلوگیری کنیم و در این راستا بانوان با ترویج فرهنگ قناعت می توانند نقش مهم و اثرگذاری ایفا کنند.

وی با بیان این که باید فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی بجای کالاهای خارجی در جامعه افزایش یابد افزود: قطعا استفاده از کالای داخلی منجر به افزایش تولید، حمایت از تولید کننده و اشتغال جوانان می شود.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که در شهرستان به دنبال ایجاد ممنوعیت برای تبلیغ کالاهای خارجی هستیم تا زمینه را برای رونق بخشیدن به بازار و کالای داخلی فراهم کنیم ابراز داشت: اگر می خواهیم در عمل شاهد تحقق نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب باشیم باید در سیستم اجرایی و خانواده ها هم گرایی و هم افزایی شکل بگیرد تا این مهم محقق شود.

وی با اشاره به نقش اثرگذار بانوان در تقویت بنیان خانواده ها یادآور شد: در سال گذشته در شهرستان شاهد کاهش 3 درصدی طلاق و 7 درصدی ازدواج نسبت به سال 93 بودیم؛ لذا به منظور پایداری و دوام زندگی باید تلاش شود که با ایجاد فضای محبت و صمیمت زمینه برای داشتن زندگی آرام و راحت فراهم شود.

فروزان با بیان این که زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و معتقدیم که زن به عنوان یک عنصر بافضیلت برکات زیادی برای زندگی دارد ادامه داد: زنان جامعه بار مشکلات زیادی بر دوش شان تحمل می کنند به طوری که در عرصه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شاهد حضور زنانی هستیم که همگام با مردان نقش های بی بدیلی ایفا می کنند؛ لذا انتظار داریم این قشر از جامعه با الگو پذیری از حضرت فاطمه الزهرا(س) و حضرت زینب(س) در جهت تحکیم بنیان خانواده گام بردارند.

وی با تأکید بر این که به جهت تأخیر در ارسال صورتجلسات و مستندات فعالیت های حوزه بانوان در بین 28 شهرستان استان جایگاه خوبی نداریم گفت: امیدواریم با معرفی 5 نفر از بانوان شاغل در ادارات کاشمر به حوزه امور بانوان شاهد برنامه ریزی و ارائه گزارش ها به صورت منظم به استان باشیم.

فرماندار کاشمر با بیان این که به دنبال راه اندازی پارلمان بانوان در سطح شهرستان هستیم خاطر نشان کرد: امیدواریم با فعال شدن این پارلمان بتوانیم خواسته ها و نیازهای این قشر اثرگذار جامعه را پی گیری و حمایت هایی نیز از این حوزه انجام دهیم.

در ادامه مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده کاشمر با تقدیر از همراهی و همکاری ادارات و نهادهای شهرستان و برگزاری برنامه هایی با محوریت بانوان گفت: در دستورالعمل ابلاغی امسال نیز تحکیم خانواده، اشتغال بانوان، عفاف و حجاب و اقتصاد مقاومتی به عنوان 4 هدف و محور اصلی تأثیرگذار در حوزه خانواده اعلام شده است که تلاش می کنیم با یک برنامه ریزی مدون بتوانیم در راستای اجرایی کردن آن گام برداریم.

مهری پالایی با تأکید بر این که تلاش می کنیم برنامه هایی که در این حوزه اجرا و برگزار می شود هدفمند باشد خاطر نشان کرد: در این راستا برگزاری 2 کارگاه آموزشی ویژه رابطین ادارات و روستاها در دستور کار قرار دارد تا با حضور اساتید و کارشناسان شاهد افزایش سطح آگاهی بانوان در اهداف تعیین شده باشیم.

در پایان این جلسه با اهدای لوح و هدایایی از اعضای  کارگروه زنان و خانواده تجلیل شد

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved