معدوم سازی 1150 کیلوگرم عسل تقلبی در کاشمر / مردم فریب شفافیت عسل را نخورند

معدوم سازی 1150 کیلوگرم عسل تقلبی در کاشمر / مردم فریب شفافیت عسل را نخورند

مسوول بازرسی و نظارت بهداشتی دامپزشکی کاشمر از کشف و معدوم سازی هزار و 150 کیلوگرم عسل تقلبی در این شهرستان خبر داد.

حسین نورنیاه در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: این میزان عسل تقلبی در حین اجرای گشت های مشترک از افراد سیار و دوره گرد که در سطح شهر اقدام به فروش آن می کردند کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به این که عسل های کشف شده فاقد لیبل و مشخصات بهداشتی بوده است ابراز داشت: عسل های تقلبی از استان های غربی توسط دو دستگاه خودرو وارد کاشمر شده بود و توسط افراد به صورت دوره گردی و سیار در سطح شهر به شهروندان عرضه می شد.

مسوول بازرسی و نظارت بهداشتی دامپزشکی کاشمر با بیان این که این میزان عسل طی دو مرحله توسط گشت مشترک ادارات صنعت، معدن و تجارت، پلیس آگاهی و دامپزشکی کشف و ضبط شده است خاطر نشان کرد: پس از انجام آزمایش در اداره کل دامپزشکی استان مشخص شد که این نوع عسل برای مصرف خوراکی انسان مناسب نیست و باید معدوم شود.

وی با بیان این که مردم در زمان خرید عسل نباید فریب شفافیت آن را بخورند یادآور شد: شهروندان بایستی عسل مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و ترجیحا دارای لیبل محصول خریداری کنند.

مسوول بازرسی و نظارت بهداشتی دامپزشکی با بیان این که عسل های تقلبی خیلی شفاف و زلال  اما عسل واقعی مقداری کدر و دارای گرده است تصریح کرد: عده ای افراد سودجو با انجام یک پرسه گرمایی گلوکز را تبدیل به عسل می کنند و آن را در بسته بندی ها در بازار عرضه می کنند.

نورنیاه با اشاره به این که ظاهر این عسل همانند عسل طبیعی است اما بر خلاف آن فاقد خواص است گفت: عسل های تقلبی کشف شده با حضور نمایندگان پلیس آگاهی، اداره صنعت معدن و تجارت، مرکز بهداشت، جهاد کشاورزی و دامپزشکی به روش بهداشتی  معدوم شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved