متلاشی شدن باند سارقان کشمش در کاشمر / کشف بیش از 2 تن کشمش مسروقه

متلاشی شدن باند سارقان کشمش در کاشمر / کشف بیش از 2 تن کشمش مسروقه

 فرمانده انتظامی کاشمر از دستگیری و متلاشی شدن باند سارقان کشمش و کشف بیش از 2 تن کشمش مسروقه در این شهرستان خبر داد .

سرهنگ باقری در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در تعدادی از روستاهای پایین ولایت بخش مرکزی کاشمر، موضوع در دستور کار مأموران کلانتری 11 جانبازان قرار گرفت.

وی با بیان این که تیم دایره اطلاعات این کلانتری در بررسی این سرقت‌ها و با استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه‌دار به یکی از سارقین حرفه‌ای مظنون و تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کردند  یادآور شد: با انجام تحقیقات پلیس یک جوان ٢٨ساله‌ دارای سابقه کیفری بود به کلانتری احضار و تحت بازجویی های پلیسی قرار گرفت.

رئیس پلیس کاشمر با اشاره به این که متهم دستگیر شده که دارای سه فقره سرقت و اعتیاد شدید به مواد افیونی در پرونده داشت در ابتدا منکر هر گونه سرقت شد خاطر نشان کرد: متهم که در بازجویی ها با مستندات پلیس روبرو شد لب به اعتراف گشود و به سرقت حدود دو تن و ۵٠٠‌کیلو‌گرم کشمش طی 4 مرحله از اماکن و منازل روستاهای بخش پایین ولایت کاشمر اعتراف کرد.

وی ادامه داد: اعتراف کننده به این سرقت ها در بازجویی ها به همکاری 4 مالخر در جریان این سرقت ها نیز اعتراف کرد و پلیس نیز با شناسایی آنها، اقدام به دستگیری آنان کرد.

سرهنگ باقری با بیان این که در این خصوص 5 نفر دستگیر شده جهت طی مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند به شهروندان توصیه کرد برای جلوگیری از وقوع سرقت اماکن و منازل از قفل‌های ضد‌سرقت و دوربین مداربسته استفاده کنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved