• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر: همه نهادها و ارگان ها از نماز جمعه سهم دارند / نماز جمعه پایگاه وحدت انقلابیون

امام جمعه کاشمر: همه نهادها و ارگان ها از نماز جمعه سهم دارند / نماز جمعه پایگاه وحدت انقلابیون

امام جمعه کاشمر:  همه نهادها و ارگان ها از نماز جمعه سهم دارند / نماز جمعه پایگاه وحدت انقلابیون

امام جمعه کاشمر با بیان این که نماز جمعه پایگاه وحدت نیروهای انقلابی و تحولگراست گفت: همه گروه ها، نهادها وارگان از نماز جمعه سهم دارند و باید مطالبه گر سهم خود باشند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در جلسه ستاد نماز جمعه کاشمر اظهار داشت: سهم اقشار مختلف از نماز جمعه متفاوت است؛ لذا همه باید سهم خودشان را مطالبه کنند در غیر اینصورت نسبت به عدم مطالبه آن مسئولیت دارند.

وی با تأکید بر این که نهادهایی همچون آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی که عمدتا با نوجوانان و جوانان سر و کار دارند به طور ویژه از نماز جمعه سهم دارند ابراز داشت: اگر چه هر نهاد و مجموعه ای از نماز جمعه انتظار و حقی دارد اما باید برای مطالبه و دریافت آن تلاش کند و در راستای محقق شدن این سهم پی گیری کند.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که نماز جمعه به جهت منزلت و شأن و به عنوان یکی از اصول حقوقی، طرفینی بودن آن است افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه این نهاد همه ما به عنوان یک تکلیف شرعی وظیفه داریم که این پایگاه مهم را به شکل بهتر و مطلوبی اداره کنیم.

وی ناهماهنگی در امور فرهنگی را از ایرادات عمده در حوزه فعالیت های فرهنگی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: متأسفانه در امور فرهنگی با عدم توازن روبرو هستیم؛ لذا اگر می خواهیم کارهای فرهنگی منسجم و اثرات آن ماندگار شود باید امور مدیریت شود.

حجت الاسلام یعقوبی با تقدیر از همراهی و همکاری نهادها و اقشار مختلف نسبت به موضوع نماز جمعه و نهاد امامت جمعه افزود: قطعا برپایی باشکوه نماز جمعه در حمایت ها و پشتیبانی هایی است که از این نهاد می شود لذا جا دارد از همه افراد و مجموعه هایی که در این راه مجموعه ستاد نماز جمعه را کمک و همراهی می کنند تقدیر نمایم.

وی با بیان این که بر اساس آیه قرآن اگر می خواهیم یک ملت برتر، پیشرو و پیشتاز باشیم اقامه و برپایی نماز جمعه یکی از راه های آن است گفت: تمامی نهادهای فرهنگی، اقتصادی، خدماتی، سیاسی و حتی نیروهایی که در نهادها و سازمان ها فعالیت می کنند آرزو دارند در جامعه، انسان و فرد برتر باشند؛ بنابر این نقش نماز جمعه در امت سازی و برتر سازی نقش اثرگذاری دارد که خداوند به آن در قرآن اشاره کرده است.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که علم و آگاهی، اخلاق و معنویت را سه پایه اصلی تمدن یک ملت پیشرو عنوان کرد و یادآور شد:هیچ ملتی بدون این ستون ها و پایه های تمدن نمی تواند پیشرفت کند؛ لذا نماز جمعه بهترین فضا و تریبون برای رسیدن به این پایه هاست.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved