امام جمعه کاشمر: سیره ی حضرت علی الگویی مناسب برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه کاشمر با اشاره به فضایل امیر المومنین(ع) گفت: سیره ی حضرت علی(ع) الگویی مناسب برای اجرایی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه کاشمر در مصلی این شهر اظهار داشت: آن چه که امروز در جامعه به عنوان فضایل و خصایص مولای متقیان بیان می شود تنها قطره ای از دریای بیکران مجموعه اخلاقی آن حضرت است.

وی با بیان این که حضرت علی(ع) همواره فریاد عدالت سر می داد و در این راه به خوبی هدف خداوند از آفرینش و خلق انسان را در جامعه اجرایی کرد یادآور شد: در شرایطی که حکومت اسلامی برقرار کردیم و اصرار و تأکید رهبر معظم انقلاب به عنوان جانشین آن حضرت اقتصاد مقاومتی است باید با افزایش تولید و کاهش مصرف در این راستا گام برداریم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که امیرالمومنین با مدیریت در بخش های مختلف به دنبال اقتصاد مقاومتی بودند خاطر نشان کرد: امروز همه مردم مکلف و موظف به اقتدا به اخلاق آن حضرت در حوزه اقتصاد مقاومتی هستند تا هر چه زودتر شاهد اجرایی و عملیاتی کردن آن در جامعه باشیم.

وی با بیان این که دولت در این زمینه، اقتصاد مقاومتی را در دستگاه ها و نهادها اجرایی کند ابراز داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی مسئولیت و وطیفه داریم و نباید از بیت المال، هزینه های اضافی و گزاف خرج کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اسکورت کردن فردی که مدعی اسلام است در سفر به ترکیه تقاضای 500 خودروی مرسدس بنز کرده است افزود: متأسفانه همین فرد در حملات متعدد دست به قتل عام مردم مظلوم سوریه و یمن نیز می کند.

وی با تأکید بر این که تقویت حوزه دفاعی کشور یکی از درس های امیرالمومنین است خاطر نشان کرد: امروز اقتدار و عزت ما در پرتو قدرت دفاعی است و همواره باید در برابر دشمنانی که از دین و شرافت بویی نبرده اند آماده باشیم.

امام جمعه کاشمر ادامه داد: اگر ما سردار سلیمانی ها، موشک های دوربرد، ارتش قدرتمند و سپاه نیرومند نداشتیم نمی توانستیم در برابر شیاطینی که به هیچ اخلاقی پایبند نیستند ایستادگی و دفاع کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی در پایان به شرایط خاص عراق و بروز اختلافات در این کشور اشاره کرد و گفت: امیدواریم دولتمردان و مسئولان عراق به وحدت بیاندیشند و با توجه به شرایط کشورشان از دعواها و تنش ها دست بردارند تا در سایه وحدت دولت، مجلس و نیروهای سیاسی کشوری قدرتمند در مقابل دشمنان شان باشند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved