• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: مسئولان کاشمری به دنبال اجرای کارهای الگویی در حوزه اقتصاد مقاومتی باشند

امام جمعه کاشمر: مسئولان کاشمری به دنبال اجرای کارهای الگویی در حوزه اقتصاد مقاومتی باشند

امام جمعه کاشمر:  مسئولان کاشمری به دنبال اجرای کارهای الگویی در حوزه اقتصاد مقاومتی باشند

 

امام جمعه کاشمر با بیان این که باید در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گام برداریم گفت: امیدواریم مسئولان شهرستان با هدایت و تدبیر بتوانند امسال تعدادی کار نمونه و الگو در حوزه اقتصاد مقاومتی اجرایی کنند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان در سال جاری که به نام معلم شهید سردار علی یغمایی نامگذاری شده بود اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در شهرستان باید به همت نهادها و ادارات مربوطه به ویژه مراکز علمی و پژوهشی پیگیری و اجرایی شود تا یک پاسخ عملی به فرمایش پیشوا و رهبر معظم انقلاب داشته باشیم تا فرمایش ایشان بر زمین نماند و در عمل ثابت کنیم که اهل کوفه نیستیم که علی تنها بماند.

وی با تأکید بر این که تحقق منویات و همراهی با ولایت در حقیقت اجرایی و پیاده کردن خواسته های ولی امر است یادآور شد: برخی نهادهایی نظیر جهاد کشاورزی، شهرداری، مراکز علمی، بسیج سازندگی و همه افرادی که با فعالیت های اقتصادی با ویژگی درون زا و برون گرا کار می کنند باید با هم همفکری کنند تا در امسال تعدادی کار برجسته و روشن قابل ارائه داشته باشیم.

امام جمعه کاشمر با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه شورای اداری در دانشگاه آزاد اسلامی و حضور تمامی مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان در این مرکز علمی ابراز داشت: این حضور را به فال نیک می گیریم که انشااله اقتصاد مقاومتی دانش بینان و با تولید ثروت و به خدمت گرفتن علم در تولید محقق شود تا شاهد برآورده شدن یکی از منویات رهبری در این حوزه باشیم. چرا که تحقق اقتصاد مقاومتی در حقیقت یک وظیفه ملی، دینی و انقلابی است که بر دوش همه ما سنگینی می کند.

وی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی از برکات انقلاب است و امروز به عنوان یکی از پایه های توسعه کشور محسوب می شود خاطر نشان کرد: مجموعه ها و مراکز دانشگاهی و علمی نقش موثر و چشمگیری در تربیت نیروی انسانی کارآمد و مورد نیاز جامعه دارد. لذا باید در چنین فضاهایی که در اختیار داریم وشاهد حضور جوانان زیادی برای کسب دانش وتخصص هستیم به مسایل فرهنگی دانشگاه و دانشجویان بیش از گذشته توجه کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که جوانان تحصیلکرده امروز بیشتر در معرض هجمه های دشمنان قرار دارند تصریح کرد:  باید با انجام کارهای فرهنگی در مراکز دانشگکاهی شاهد تربیت نیروهای کارآمد، دلسوز و انقلابی باشیم.

وی دانشگاه ازاد اسلامی را فرزند انقلاب دانست و افزود: باید محصول این دانشگاه با شاخصه های انقلابی، نیروهای متخصص انقلابی باشد؛ بنابر این تربیت نیروهای انقلابی در فضای دانشگاه یک رسالت بزرگی است که بر عهده مسئولان بخش های این مجموعه قرار گرفته است.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که باید از تفکرات انقلابی و از نیروهای ارزشی و انقلابی حمایت جدی انجام شود گفت: نباید تحولات سیاسیی موجب بروز غفلت در این حوزه مهم و تأثیرگذار تربیت کننده نیروی انسانی شود، بلکه بایستی با توجه به شرایطی خوبی که جوانان در آن قرار دارند از عمق و ژرف های دانشجویان و دانشگاه ها در راستای به ظهور رساندن آن تلاش کنیم.

وی با بیان این که در سال جدید همانند سال های گذشته برای رسیدن به اهداف نیاز به همکاری و تعامل همه مجموعه ها در شهرستان هستیم یادآور شد: با فروکش کردن گرد و غباری که در انتخابات اتفاق افتاد باید همه متحد و همدل شویم و برای اخداف و سازندگی منطقه دست به دست هم دهیم و اجازه ندهیم مسایلی که در زمان انتخابات پیش آمده، دامن گیر تصمیم گیری ها شود.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که بروز اتفاقات و جریانات سیاسی نباید در تصمیم گیری هایی که در راستای رشد و توسعه شهرستان است خللی ایجاد کند افزود: باید با همدلی و همراهی بحث وحدت و همگرایی را در راستای حل نمودن مسایل بین بخشی ادارات در فضایی آرام و دوستانه پی گیری و مرتفع کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved