• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: تبلیغ کالای خارجی در کاشمر ممنوع شد / ارائه برنامه های مدون ادارات کاشمر با محوریت اقتصاد مقاومتی

فرماندار کاشمر: تبلیغ کالای خارجی در کاشمر ممنوع شد / ارائه برنامه های مدون ادارات کاشمر با محوریت اقتصاد مقاومتی

فرماندار کاشمر:  تبلیغ کالای خارجی در کاشمر ممنوع شد / ارائه برنامه های مدون ادارات کاشمر با محوریت اقتصاد مقاومتی

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که تبلیغ کالاهای خارجی در شهرستان ممنوع اعلام شده است گفت: تمامی مسئولان ادارات کاشمر مکلفند برنامه های حوزه کاری شان را با محوریت اقتصاد مقاومتی تدوین کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مهدی فروزان در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان در سال جاری که به نام معلم شهید سردار علی یغمایی در سالن دانشگاه ازاد اسلامی واحد کاشمر برگزار شد اظهار داشت: این که رهبر معظم انقلاب در 10 سال اخیر نامگذاری های سال را با موضوع اقتصاد انجام دادند نشان دهنده این است که ایشان دغدغه معیشت و اقتصاد متکی برخود را دارند لذا همه ما باید در راستای برطرف کردن این دغدغه تلاش کنیم.

وی با بیان این که معیشت مردم به عنوان دغدغه اصلی دولت در سال جدید است ابراز داشت: امیدواریم با اعمال ممنوعیت تبلیغ کالای خارجی در شهرستان بتوانیم زمینه فروش محصولات و تولیدات داخلی را فراهم کنیم و با این اقدام علاوه بر حمایت از تولید کنندگان داخلی بتوانیم زمینه اشتغال جوانان را در بخش های مختلف فراهم کنیم.

نماینده عالی دولت یازدهم در کاشمر با تأکید بر عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرستان افزود: همه مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان مکلف هستند تا 15 اردی بهشت ماه برنامه های مدون حوزه کاری خود را با اولویت و محوریت عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی به فرمانداری ارائه دهند تا بتوانیم در قالب سند کاری در حوزه اداری شهرستان بتوانیم آن را تدوین و اجرایی کنیم.

وی با بیان این که تلاش می کنیم یک کارگاه عملیاتی اقتصاد مقاومتی کاری در سطح شهرستان تشکیل دهیم یادآور شد: از معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی  خواسته ایم تا در اولین فرصت زمینه تشکیل این کارگاه را با حضور دستگاه های زیربط فراهم کند تا از این طریق بتوانیم اقداماتی که می توان در جهت افزایش تولیدات داخلی و پشتیبانی از کارهای تولیدی و شرکت های دانش بنیان انجام دهیم را رصد کنیم.

فرماندار کاشمر با بیان این که درصددیم که اقتصاد مقاومتی را در سایه تعامل و همکاری مجموعه اداری عملیاتی و اجرایی کنیم و آن را به جهاد اقتصادی تبدیل کنیم ابراز داشت: در ای راستا همه مدیران موظف هستند که با فرهنگ سازی و استفاده از کالاهای داخلی در این زمینه گام بردارند.

وی با بیان این که مردم چشم تیز بین دارند و اقدامات مسئولان را رصد و خیلی زود هم عکس العمل نشان می دهند ادامه داد: نباید نسبت به تجهیزات و ملزومات اداری که نمونه های تولید شده ایرانی و داخلی آن وجود دارد بی اعتنا باشیم و به دنبال نمونه های خارجی آن برویم.

فروزان  با تأکید بر حمایت، همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی و بانک ها در حوزه اقتصادی با واحدهای تولیدی و صنعتی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل شهرستان خاطر نشان کرد: دولت در نخستین گام یک طرح سریع با بازدهی کوتاه مدت به شهرستان ابلاغ کرده تا کارگاه هایی که مشکل اقتصادی و مالی دارند شناسایی و معرفی شوند تا بتوانند با استفاده از تسهیلات کم بهره و زودبازه بتوانند روند تولیدات خود را ادامه دهند.

وی با تقدیر از زحمات و تلاش های مجموعه اداری شهرستان در سال گذشته در ارائه خدمات و نیز کسب رتبه های برتر در سطح استان گفت: در سال جدید عملکرد ما باید منجر به نشاط اجتماعی در جامعه شود تا مردم احساس کنند که دولت کار می کند و دغدغه رفع معیشت اقتصاد مردمی را دارد و مشاهده کنند که مسئولین و کارکنان ادارات برای رفع مشکلاتشان گام بر می دارند.

 فرماندار کاشمر با اشاره به این که با پی گیری های مستمر انجام شده و رایزنی منتخب مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی مجوزهای لازم برای احداث پایگاه انتقال خون کاشمر اخذ شده و به زودی ابلاغ می شود تصریح کرد: علیرغم همه مشکلات مالی در سه سال اخیر، پروژه گازرسانی به بخش کوهسرخ انجام شده است و در نیمه ابتدای امسال شاهد روشن شدن مشعل گاز در شهر ریوش خواهیم بود.

در پایان این جلسه که بنام معلم شهید سردار علی یغمایی نامگذاری شده بود و فرازی از وصیت نامه این شهید نیز در ابتدای جلسه توسط معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری کاشمر قرائت شد از خانواده وی با اهدای لوح یادبود و هدیه ای تجلیل شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved