یک واحد تجاری در کاشمر وقف فعالیت های فرهنگی و قرآنی شد

یک واحد تجاری در کاشمر وقف فعالیت های فرهنگی و قرآنی شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر از ثبت ششمین وقف در اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: یک دربند واحد تجاری در شهر کاشمر به منظور تأمین هزینه فعالیت های فرهنگی و قرآنی این شهر وقف کرد.

حجت الاسلام محمد صادق خلیلی در گفتگو با پایگاه خبری کاشمر 24 افزود: علی اکبر بخشی خیر نیک اندیش کاشمری یک واحد تجاری 12 متری به ارزش 300 میلیون را در اقدامی خداپسندانه وقف پرداخت هزینه فعالیت های فرهنگی و قرآنی مسجد فاطمه الزهرا(س) کاشمر کرد.

وی با اشاره به این که همواره به دنبال شناسایی و جذب خیران به منظور سرمایه گذاری در حوزه فعالیت های قرآنی هستیم یادآور شدیکی از نیازهایی که شدیداً اوقاف به آن محتاج است، وقف‌های قرآنی بوده که متأسفانه تاکنون سهم قرآن از وقف‌ها در این شهرستان بسیار ناچیز بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با تأکید بر این که کاشمر با موقوفات متعدد جزو 15 شهر وقفی در کشور است خاطر نشان کرد: اگر وقف‌های قرآنی در سطح جامعه گسترش یابد، قطعاً فعالیت‌های قرآنی به‌خصوص در زمینه حفظ، قرائت و تفسیر را راحت‌تر انجام خواهیم داد.

وی با ابراز تأسف از سهم اندک موقوفات قرآنی در مقایسه با سایر موقوفات، بر فرهنگ سازی و ایجاد زمینه برای ثبت وقف های قرآنی در شهرستان تأکید کرد و ابراز داشت: در شرایطی که دشمنان ارزش های دینی و انقلابی ما را هدف گرفته اند باید جوانان را به سلاح قرآن مجهز کنیم تا در دام شیطانی دشمنان گرفتار نشوند.

حجت الاسلام خلیلی با بیان این که با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه در بحث موقوفات، زمینه برای بازگو کردن و انتشار معارف اسلامی فراهم می شود تصریح کرد: هدف از وقف و ایجاد موقوفات، توسعه و نشر معارف اسلامی است نه این که درآمد موقوفات تنها با اطعام و سفره پهن کردن هزینه و تمام شود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved