• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • عدم پایبندی به اخلاقیات منجر به سست شدن بنیان خانواده شده است / تجلیل تنها بانوی عضو شورا از همکارانش

عدم پایبندی به اخلاقیات منجر به سست شدن بنیان خانواده شده است / تجلیل تنها بانوی عضو شورا از همکارانش

عدم پایبندی به اخلاقیات منجر به سست شدن بنیان خانواده شده است / تجلیل تنها بانوی عضو شورا از همکارانش

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کاشمر با ابراز تأسف از این که در برخی خانواده ها عدم پایبندی به اخلاقیات منجر به سست شدن بنیان خانواده شده است گفت: باید در راستای تحکیم بنیان خانواده از سیره و روش ائمه اطهار استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهری پالایی در یکصد دو بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: قطعا انتقال سبک و سیره معصومین و عمل به آن چراغ راهی برای نسل جوان و خانواده های ایرانی برای داشتن زندگی آرام در کنار هم خواهد بود.

وی با ابراز تأسف از این که در سطح جامعه شاهد بی قیدی و بی تعهدی نسبت به ائمه اطهار هستیم افزود: ایران اسلامی با توجه به الگو قرار دادن ائمه و معصومین همواره در بحث خانواده به خود می بالید و به آن افتخار می کرد، اما امروز عدم پایبندی به اخلاقیات منجر به سست شدن بنیان خانواده ها شده است.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید بر این که فرهنگ پایبند بودن زن و مرد ایرانی به استحکام بنیان خانواده باید مورد توجه قرار گیرد یادآور شد: متولیان فرهنگی در بخش های مختلف جامعه کمتر به سبک و سیره های زندگی در عمل توجه داشتند که این مهم منجر به بروز آسیب جدی در خانواده ها شده است.

وی با بیان این که متولیان فرهنگی باید زمینه و شرایط را برای جلوگیری از آسیب خانواده ها به عنوان اساس و مهمترین رکن جامعه اسلامی را فراهم کنند خاطر نشان کرد: باید سبک و سیره حضرت فاطمه الزهرا (س) و حضرت علی(ع) به عنوان الگو و رفتار زن و مرد ایرانی قرار گیرد تا خانواده ایرانی از تمامی آسیب ها مصون بماند.

در ادامه عضو دیگر شورای اسلامی شهر کاشمر با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت علی(ع) گفت: تنها در صورتی خواهیم توانست در مقابل آسیب و تهدیداتی که در کمین خانواده های ایرانی قرار دارند بایستیم که با آسیب شناسی و نیاز سنجی در راستای مقابله با آن هدف گزاری کنیم.

احمد غزنوی با بیان این که حل مشکلات نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه ها و نهادهای فعال در حوزه فرهنگی بدور از موازی کاری است تصریح کرد: باید در این خصوص از حضور کارشناسان در بخش های مختلف در جلساتی که برگزار می شود استفاده کنیم و با اراده جمعی تصمیمی منطقی و قابل اجرا در این حوزه بگیریم.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با ابراز نگرانی از آمارطلاق در سطح جامعه ایرانی و اسلامی افزود: همه دستگاه ها و نهادها باید در حوزه تحکیم بنیان خانواده ها تلاش کنند تا مانع از بروز آسیب ها و تهدیدات اجتماعی در جامعه باشیم.

در این جلسه تنها بانوی عضو شورای اسلامی شهر کاشمر در آستانه ولادت حضرت علی (ع) و بزرگداشت مقام پدر به نمایندگی از بانوان شهر کاشمر به هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر شاخه گل اهدا کرد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved