• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • سهم 10 درصدی شهرداری از مسکن مهر معطل مانده است / ساماندهی املاک وقفی شهرداری نیازمند همراهی

سهم 10 درصدی شهرداری از مسکن مهر معطل مانده است / ساماندهی املاک وقفی شهرداری نیازمند همراهی

سهم 10 درصدی شهرداری از مسکن مهر معطل مانده است / ساماندهی املاک وقفی شهرداری نیازمند همراهی

مسئول واحد املاک شهرداری کاشمر با تأکید بر این که برای ساماندهی املاک وقفی شهرداری در سطح شهر نیازمند همراهی و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه هستیم گفت: در حال حاضر سهم 10 درصدی شهرداری از شهرک های جدید و مسکن مهر در کاشمر معطل مانده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سید حسن حسینی  در یکصد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: املاکی که شهرداری در نقاط مختلف سطح شهر دارد زیاد است که این مهم یک ثروت و دارایی برای شهرداری محسوب می شود.

وی با اشاره به این که تمام سعی و تلاش مجموعه شهرداری به ویژه واحد املاک در جهت جلوگیری از تصرف افراد سودجو است ابراز داشت: در این راستا باید به منظور استفاده بهینه از این املاک و دارایی ها تدابیری اتخاذ شود تا بتوانیم نهایت استفاده و بهره را که به نفع مجموعه مدیریت شهری و شهروندان است ببریم.

مسئول واحد املاک شهرداری کاشمر با بیان این که املاک و زمین های شهرداری کاشمر در دو بخش ملکی و وقفی در اختیار شهرداری است خاطر نشان کرد: خوشبختانه در بحث املاک وقفی مشکلی وجود ندارد و بخش زیادی از این املاک دارای سند مالکیت رسمی و تعداد محدودی نیز در حال دریافت است.

وی با اشاره به این که املاک وقفی که در اختیار شهرداری قرار دارد به جهت عدم همکاری مناسب مجموعه اوقاف و امور خیریه شهرستان با مشکلاتی روبرو هستیم یادآور شد: امیدواریم در سایه همکاری و تعامل با این مجموعه به عنوان متولی موقوفات بتوانیم مشکلات را بر طرف و املاک موقوفه در سطح شهر را سر و سامان دهیم.

حسینی با تأکید بر این که شهرداری کاشمر در خصوص زمین های معوض از مجموعه راه و شهرسازی طلبکار است افزود: با توجه به سرشماری انجام شده و قطعات تحویلی در شهرک سید مرتضی، سهم 10 درصدی شهرداری کاشمر 248 قطعه بوده است که تا کنون 70 قطعه از آن تحویل شده است.

وی با بیان این که شهرداری کاشمر تنها در شهرک سید مرتضی تعداد 178 قطعه دیگر از مجموعه راه و شهرسازی طلبکار است گفت: تا کنون در این راستا مکاتبات زیادی انجام شده است به طوری که در مکاتبات اخیر تحویل 44 قطعه دیگر نیز در حال تحویل است که پس از طی مراحل تحویل شهرداری خواهد شد.

مسئول املاک شهرداری کاشمر با اشاره به این که راه و شهرسازی اراضی زیادی در سطح شهر دارد تأکید کرد: همچنان سهم 10 درصدی شهرداری کاشمر در این زمینه معطل مانده است و متأسفانه قطعات تحویلی که از سوی این سازمان انجام می شود به صورت پراکنده و در نقاط مختلف تحویل می شود.
وی اجرای دقیق آیین نامه ها، دستوالعملها و ضوابط مربوطه، پیگیری انجام انتقال اراضی و املاک متعلق به شهرداری، ثبت مشخصات املاک و مستحدثات متعلق به شهرداری، انجام امور مربوط به زمینهای معوض و بازدید مستمر از اراضی و مستغلات شهرداری را بخشی از وظایف این واحد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر مساحت شهر کاشمر هزار و 450 هکتار است که از این میزان 402 هکتار  مربوط به معابر و فضای باز شهری است.
حسینی با بیان این که اراضی شهری با کاربری مسکونی 426 هکتار و املاک غیر منقول متعلق به شهرداری حدود 60 هکتار است گفت: در سال گذشته 20 پرونده مربوط به املاک توافق شده به تصویب شورای شهر رسیده است.

این گزارش حاکی است در ادامه این جلسه 9 عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با تقدیر از زحمات و تلاش های مجموعه واحد املاک شهرداری کاشمر، خواستار مشخص کردن املاک شهرداری، تعیین تکلیف مجموعه جمعه بازار، ترمینال مسافربری، میدان میوه و تره بارو شهرک نیمه صنعتی با توجه به مشکلات عدیده این مجموعه ها به لحاظ فضای فیزیکی شدند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved