رئیس تبلیغات اسلامی کاشمر خبر داد: افزایش 35 درصدی معتکفین در شهرستان های کاشمر و خلیل آباد

رئیس تبلیغات اسلامی کاشمر خبر داد:  افزایش 35 درصدی معتکفین در شهرستان های کاشمر و خلیل آباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر از افزایش 35 درصدی تعداد معتکفین در شهرستان های کاشمر و خلیل آباد نسبت به اعتکاف رجبیه در سال گذشته خبر داد.

حجت الاسلام قاسم علی مجیدی در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: از شب گذشته تعداد 2 هزار و 960 نفر با حضور در مساجد شهرستان های کاشمر و خلیل آباد خود را برای سه روز اعتکاف آماده کردند که از این تعداد 2 هزار و 375 نفر خواهر و 585 نفر برادر هستند.

وی با بیان این که معتکفین د مدت سه روز حضورشان در مساجد به عبادت، راز و نیاز با خالق و معبود خویش می پردازند اظهار داشت: با توجه به استقبال مردم از مراسم معنوی اعتکاف، تعداد مساجد نیز برای برگزاری این مراسم معنوی نیز افزایش یافت به طوری که با افزایش 10 مسجد دیگر نسبت به سال گذشته، تعداد مساجد میزبان معتکفین در شهرستان های کاشمر و خلیل آباد به 40 مسجد رسید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر با اشاره به این که هزار و 320 نفر از معتکفین در مساجد جامع شهر و هزار و 377 نفر در مساجد جامع روستاها ساماندهی شدند خاطر نشان کرد: خوشبختانه هر ساله شاهد استقبال چشمگیر نسل جوان از این مراسم معنوی هستیم به طوری که امسال شاهد حضور 200 دانشجو و 100 دانش آموز هستیم.

مجیدی با تأکید بر این که تلاش می شود با برنامه ریزی های انجام شده در ستاد اعتکاف شهرستان، شرکت کنندگان در این مراسم ضمن استفاده از ظرفیت معنوی اعتکاف در جهت خودسازی و راز و نیاز با معبود از سایر برنامه های فرهنگی و مذهبی نیز بهره مند شوند تصریح کرد: سخنرانی در زمینه بصیرت افزایی، بیان احکام، آموزش صحت قرائت نماز، قرائت قرآن، ترتیل خوانی، حلقه های معرفت از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای معتکفین در مدت این سه روز است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved