کارگاه آموزشی طرح تعالی مدیریت در آموزش و پرورش کاشمر برگزار شد

 کارگاه آموزشی طرح تعالی مدیریت در آموزش و پرورش کاشمر برگزار شد

کارگاه آموزشی طرح تعالی مدیریت با حضور مشاوران وارزیابان قطب شهیدمدرس و مدیران مجری طرح در سالن اجتماعات خانه معلم کاشمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24 ، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کاشمر در این کارگاه آموزشی گفت: با برنامه ریزی پیش بینی شده در طرح تعالی مدیریت می توان با یک برنامه مدون به اهداف پیش بینی شده برای آموزش و پرورش دست یافت.

عزت الله طاهریان ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا مدارس برنامه محور عمل کنند ،به نحوی که پیش از آغاز سال تحصیلی ، ضمن بررسی تمام اجزا و عناصر برنامه خود ، چشم انداز های  دوره تحصیلی را برای حرکت از وضع موجود به وضع مطلوب  ترسیم کرده و در طول سال تحصیلی و در مسیر اجرای برنامه تدوین شده برای دستیابی به اهداف ، دست به خود ارزیابی بزنند .

وی یکی از اهداف مهم طرح تعالی مدیریت مدرسه را ارتقای سیستم آموزشی عنوان کرد و یادآور شد: برنامه تعالی مدیریت ،آموزش و پرورش را به سمت یک سیستم آموزشی مبتنی بر برنامه و عمل ، پاسخ گویی بیشتر و توجه به نیاز های جامعه سوق خواهد داد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به محور های  11 گانه این برنامه خاطر نشان کرد: تدوین برنامه عملیاتی، توسعه توانمندی و مشارکت   نیروی انسانی  . استقرار نظام یاد دهی و یادگیری . مشارکت اولیا و نهاد های اجتماعی . مشارکت دانش آموزان در اداره امور  مدرسه .نظام رشد آفرین انگیزشی و  خلاقیت و نو آوری از مهمترین محور های برنامه تعالی مدیریت می باشد

گفتنی است، کارگاه آموزش تخصصی برنامه تعالی مدیریت ،به مدت 8 ساعت و با حضور بیش از 50 تن از  مشاوران وارزیابان ادارات آموزش و پرورش قطب شهید مدرس برگزار شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved