همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع): نمایشگاه خوشنویسی " امید وصال" در کاشمر گشایش یافت

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع):  نمایشگاه خوشنویسی

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) نمایشگاه خوشنویسی امید وصال در کاشمر گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر در آئین افتتاح این نمایشگاه که با حضور اساتید و علاقمندان به هنر خوشنویسی برگزار شد اظهار داشت: بی شک خوشنویسی هنری شگفتی آفرین و ارزشمند ترین میراث بشر در انتقال مفاهیم والا و ارزش های پر معناست.

جواد روشندل با بیان این که خوشنویسی بارزترین و شاخص ترین هنر در سرزمین های اسلامی است که همواره اهمیت خاصی در بین مسلمانان دارد ابراز داشت: احترامی که مسلمانان برای هنر خوشنویسی به ویژه نگارش قرآن قائل شدند موجب شده تا این هنر در فاصله زمانی کوتاهی گسترش یابد.

وی با اشاره به این که امروزه شاهد استفاده از این هنر اسلامی به عنوان عامل تزئین در کتیبه های دیواری، بناهای مذهبی، لباس ها و قطعات هنری هستیم خاطر نشان کرد: حوزه فرهنگ و هنر شهرستان کاشمر نیز به لحاظ وجود اساتید و علاقمندان هنر خوشنویسی از جایگاه ویژه ای در سطح استان برخوردار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با اشاره به فعالیت مستمر انجمن خوشنویسان ایران شعبه کاشمر در ترویج و توسعه این هنر اسلامی خاطر نشان  کرد: برپایی نمایشگاه های خوشنویسی به صورت انفرادی و گروهی نق مهمی در جذب علاقمندان به این هنر دارد.

وی با بیان این که در این نمایشگاه 48 اثر خوشنویسی از محسن زحمتکش هنرمند خوشنویس کاشمری در قالب شکسته نستعلیق با مضامین اشعار حافظ و احادیث به نمایش گذاشته شده است یادآور شد: این هنرمند کاشمری در حال حاضر دارای مدرک ممتاز خوشنویسی و هنر جوی فوق ممتاز است که قریب به یک دهه است در این حوزه فعالیت می کند.

روشندل تأکید کرد: این نمایشگاه تا نهم اردی بهشت ماه صبح و بعد از در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر واقع در خیابان امام خمینی این شهر پذیرای بازدید کنندگان است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved