• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس مرکز بهداشت کاشمر: 82 درصد مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر در سال گذشته اجرایی شد

رئیس مرکز بهداشت کاشمر: 82 درصد مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر در سال گذشته اجرایی شد

رئیس مرکز بهداشت کاشمر:  82 درصد مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر در سال گذشته اجرایی شد

رئیس مرکز بهداشت کاشمر از اجرایی شدن 82 درصد مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مجتبی قائمی در نخستین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر در سال جدید اظهار داشت: این شورا در سال گذشته 6 جلسه برگزار کرده که این جلسات 34 مصوبه به همراه داشته است؛ به طوری که 28 مصوبه آن اجرایی و عملیاتی شده است.

وی جمع آوری زباله های عفونی و تعیین تکلیف وضعیت آب شرب امامزاده سید مرتضی را از مهمترین مصوبات این شورا در سال گذشته عنوان کرد و یادآور شد: جا دارد از تلاش و زحمات اعضای این شورا که در راستای تأمین اسلامت و امنیت غذایی شهروندان در جلسات حضور مستمر و فعالی داشتند تقدیر کنیم.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به این که برابر مصوبه جلسه قبلی این شورا، بازدیدی با حضور دامپزشکی و اداره صنعت، معدن و تجارت و شهرداری از مجموعه بازار عرضه دام صورت گرفت ابراز داشت: در این راستا دو واحد صنفی که بدون رعایت مسائل بهداشتی فعالیت می کردند پلمب شدند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت در ایام تعطیلات نوروز خاطر نشان کرد: در این مدت بازرسان بهداشت محیط 3 هزار و 817 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان انجام دادند و د راین راستا نیز بالغ بر 5 هزار و 700 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و ضبط کردند.

قائمی با بیان این که بحث انتقال جمعه بازار کاشمر از جمله مواردی بود که در جلسات متعدد این شورا مطرح شده است تصریح کرد: در خصوص انتقال جمعه بازار تا کنون اقدامی انجام نشده است اما انتظار داریم تا تعیین تکلیف مکان جدید حداقل استانداردهای بهداشتی در این مجموعه رعایت شود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved