• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • نیمی از کافی شاپ ها و قهوه فروشی های کاشمر فاقد مجوز هستند / فعالیت 26 کافی شاپ و قهوه فروشی در کاشمر

نیمی از کافی شاپ ها و قهوه فروشی های کاشمر فاقد مجوز هستند / فعالیت 26 کافی شاپ و قهوه فروشی در کاشمر

نیمی از کافی شاپ ها و قهوه فروشی های کاشمر فاقد مجوز هستند / فعالیت 26 کافی شاپ و قهوه فروشی در کاشمر

فرماندار کاشمر با اشاره به فعالیت 26 واحد کافی شاپ و قهوه فروشی در این شهرستان گفت: متأسفانه نیمی از کافی شاپ ها و قهوه فروشی هایی که در سطح شهر فعال هستند مجوز ندارند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در نخستین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان در سال جاری اظهار داشت: در حال حاضر پدیده جدیدی در کاشمر شکل گرفته است به طوری که شاهد جایگزین فعالیت کافی شاپ ها و قهوه فروشی ها بجای مراکز عرضه قلیان هستیم.

وی با تأکید بر این که از مجموع 26 واحد فعال کافی شاپ و قهوه فروشی در کاشمر، نیمی از آنها بدون دریافت مجوز و پروانه کسب مشغول به فعالیت هستند ابراز داشت: هم اکنون در کوچه ها و خیابان های سطح شهر شاهد فعالیت این واحدها هستیم و این در شرایطی است که وجود این تعداد زیاد کافی شاپ و قهوه فروشی برای شهری مثل کاشمر واجب وضروری نیست.

فرماندار کاشمر با تقدیر از تلاش و برخورد جدی نیروی انتظامی و ادارات ذیربط در خصوص جمع آوری و تعطیلی واحدهای عرضه کننده قلیان در سطح شهر در سال گذشته تصریح کرد: از اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان انتظار داریم با واحدهای بدون مجوز برخورد جدی انجام دهد و صدور پروانه فعالیت جدید در این حوزه خودداری کند.

وی با بیان این که سلامت، نعمت خوبی است که خداوند عطا کرده و همواره باید شکرگذار آن باشیم افزود: از ابتدای امسال طرح سه شنبه های بدون خودرو در راستای زمین و هوای پاک در شهرستان اجرایی شده است، لذا انتظار داریم مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در این روز از خودرو استفاده نکنند و در برنامه ورزشی دوچرخه سواری که صبح این روز برگزار می شود حضوری فعال و مستمر داشته باشند.

فروزان با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان کاشمر در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت و نیز کمک های خیرین شهرستان به حوزه سلامت ابراز داشت: در حال حاضر عملیات اجرایی دو مرکز بهداشتی در روستاهای تولا و تربقان آغاز شده است که با افتتاح و بهره برداری از این مراکز در آینده ای نزدیک شاهد ارائه خدمات بهداشتی مناسبت تری به اهالی این روستاها خواهیم بود.

وی با انتقاد از طرح برخی مشکلات با آمار غیر واقعی یادآور شد: متأسفانه چند روز قبل گزارشی از وضعیت کمبود آمبولانس در بخش کوهسرخ منتشر شد که علیرغم بررسی های زیاد در خصوص آمار جمعیتی اعلام شده 40 هزار نفر، به آماری بیش از 28 هزار نفر در بخش کوهسرخ نرسیدیم.

فرماندار کاشمر با بیان این که خبرنگاران باید در انعکاس مشکلات و کمبودها به صورت واقعی بپردازند و از بیان مطالب غیرواقعی و آمار اشتباه خودداری کنند خاطر نشان کرد: اگر چه در این گزارش اعلام شده بود که جمعیت 40 هزار نفری کوهسرخ تنها یک آمبولانس دارد اما باید اعلام کنم که در بخش کوهسرخ در حال حاضر 3 دستگاه آمبولانس در مجموعه مرکز بهداشتی و درمانی و اورژانس این بخش مستقر است و در صورت نیاز به آمبولانس بیشتر در مواقع اضطراری، از مرکز شهرستان نسبت به اعزام آمبولانس اقدام خواهد شد.

وی با تقدیر از اقدامات انجام شده از سوی اداره اوقاف و امور خیریه و آبفای شهری کاشمر در خصوص فراهم کردن زمینه برای آب شرب مورد نیاز در مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سید مرتضی تصریح کرد: سال های زیادی بود که بحث آب شرب مورد استفاده در این مجموعه به یک معضل و مکل اساسی تبدیل شده بود که خوشبختانه با مصوبات مستمر این شورا و همکاری بین بخشی این مشکل برطرف شده است.

فروزان همچنین با اشاره به برطرف شدن کشتارگاه دام کاشمر، بر رفع مشکلات فرآروی میدان عرضه دام در این شهرستان تأکید کرد و ابراز داشت:با فعال شدن سالن کشتار در شهر ریوش انتظار داریم دامپزشکی با ذبح دام خارج از این سالن کشتار به صورت جدی برخورد کند تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved