همزمان با هفته مشاغل؛ همایش بزرگ " دانش ، شناخت ، کار " در کاشمر برگزارشد

همزمان با هفته مشاغل؛  همایش بزرگ

همزمان با هفته مشاغل به همت هنرستان کاردانش استقلال کاشمر وبا همکاری آموزش و پرورش شهرستان، همایش بزرگ " دانش ، شناخت ، کار" ویژه پایه نهم متوسطه اول در سالن همایش های خانه معلم کاشمر  و با حضور مومنی مشاور وزیر آموزش و پرورش و مشاور ارشد مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و مهندس اسکندری کارشناس فنی حرفه ای اداره کل و بیش از 800 دانش آموز در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش کاشمر در این همایش گفت: یکی از ابعاد فعالیت های تخصصی در حیطه ی ارائه ی خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان داشتن اطلاعات کافی در زمینه ی قوانین و مقررات تحصیلی مرتبط با آنها می باشد و بدون این اطلاعات راهنمایی و مشاوره تحصیلی دانش آموزان امکان پذیر نیست.

عزت الله طاهریان با تأکید بر این که مرور این قوانین توسط مشاوران منجر به ارتقای سطح اطلاعات و آگاهی آنان جهت ارائه به دانش آموزان می شود افزود:ما بايد مهارت هايي را در دانش آموزان تقويت كنیم كه دانش آموزان بتوانند خود را اداره كنند و به عنوان عضو موثر جامعه نقش خود را به طور صحيح ايفا نمايند.

وی یادآور شد: مهارتهاي زندگي با برنامه هاي درسي دوره هاي تحصيلي تلفيق مي شود و در صورت نياز در فعاليتهاي فوق برنامه نيز مي توان اين موضوع را تقويت كرد.

در ادامه مومنی مشاور وزیر آموزش و پرورش و مشاور ارشد مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از حضور در کاشمر وتشکر از برگزار کنندگان این همایش ، هدایت تحصیلی وانتخاب رشته را از مهمترین وقایع زندگی هر فرد دانسته و خواستار توجه مخصوص والدین به این امر مهم شد وگفت: هدایت دانش آموزان به رشته های مورد علاقه در کارایی کلاس، نظم مدرسه، پیشرفت دانش آموزان،حل مشکل اشتغال تاثیر فراوانی دارد و باید والدین و مدیران مقاطع پایین قبل از انتخاب رشته ،با کمک مشاوران مدارس و بازدید از هنرستان ها دانش آموزان را مورد حمایت و هدایت قرار دهند.

وی  در ادامه  درباره هدایت تحصیلی و نقش آن در تعیین سرنوشت دانش آموزان مطالب جامعی ارائه نمود و در پایان به سوالات حاضرین نیز  پاسخ داد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved