امام جمعه کاشمر: حرکت جامعه در مسیر بی حیایی در واقع رسیدن به بی عقلی است / تلاش جامعه برای تربیت جوانان باحیا

امام جمعه کاشمر:  حرکت جامعه در مسیر بی حیایی در واقع رسیدن به بی عقلی است / تلاش جامعه برای تربیت جوانان باحیا

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که وقتی جامعه ای به سمت بی حیایی می رود در واقع به سمت بی عقلی حرکت می کند گفت: باید تلاش کنیم در جامعه جوانانی باحیا تربیت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در همایش استانی عظمت زن در فرهنگ عفاف در سالن همایش های خانه معلم کاشم اظهار داشت: متأسفانه موضوع حیا امروز در جامعه ی ما ضعیف شده است؛ به طوری که با کمرنگ شدن حیا در جامعه شاهد افزایش بی حجابی هستیم.

وی با بیان این که تنها آثار بی حیایی به نداشتن لباس نیست بلکه در گفتار، رفتار و نگاه هم حیا وجود دارد ابراز داشت: فردی که بی حیا باشد برخوردش با دیگران بد خواهد بود؛ لذا فرد بی حیا در جامعه یک انسان بی بند و بار خواهد بود که زبان و چشمش از حیا محروم شده است.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که حیا از نگاه روایات و احادیث برابر و هم معنی بی عقلی است خاطر نشان کرد: جامعه از فرد بی حیا همان انتظاری را دارد که از فرد بی عقل دارد؛ بنابر این نباید از یک فرد بی احیا انتظار انجام کار صحیح و درست را داشت.

وی با تأکید بر این که بخشی از حیا مربوط به مسایل جنسی است که منجر به ایجاد روابط نامشروع می شود یادآور شد: بی حیایی عمدتا در اثر تماشای برخی فیلم ها، تبلیغات و مدها که از شبکه های ماهواره ای پخش می شود شکل می گیرد؛ به طوری که در یک برنامه ی آموزشی که از شبکه های خارجی پخش می شود اگر چه به ظاهر آموزش آشپزی و خیاطی است اما در لابلای آن بی حیایی را تبلیغ و ترویج می کنند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که آدم بی حیا بدون رعایت چارچوب، همواره به دنبال افکار و اعمال اشتباهی است که از بی حیایی گرفتار آن شده است تصریح کرد: وقتی جامعه ای به سمت بی حیایی می رود در واقع به سمت بی عقلی حرکت می کند و بدون توجه به سنت ها، اخلاق و آداب همواره به دنبال هرزگی و مد است.

وی با بیان این که آثار مخرب و زیانبار بی حیایی منجر به بروز چالش ها و مشکلاتی در جامعه شده است ابراز داشت: در راستای جلوگیری از نسل جوان به این معضل اجتماعی باید تلاش کنیم جوانانی با حیا تربیت کنیم، چرا که احیا منجر به آرامش و متانت جوانان و زمینه ساز شکوفایی اندیشه، فکر و عقل آنان نیز می شود.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که بهترین زینت و زیور انسان به حیا و متانت است گفت: دین برای حفظ حیا و عقل انسان است و حرکت در مسیر آن باعث می شود که در از هوا و هوس که مانع رشد عقل می شود در امان بماند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved