فرماندار کاشمر: فرهنگ حجاب فاطمی باید در جامعه نهادینه شود

فرماندار کاشمر:  فرهنگ حجاب فاطمی باید در جامعه نهادینه شود

فرماندار کاشمر بر نهادینه کردن فرهنگ حجاب فاطمی در جامعه به عنوان ضرورتی انکارناپذیر تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسالنی کاشمر24، مهدی فروزان در همایش استانی عظمت زن در فرهنگ عفاف در سالن همایش های خانه معلم کاشم اظهار داشت: متأسفانه امروز موضوع حجاب در جامعه مورد غفلت واقع شده است به طوری که شاهد به بیراهه رفتن جامعه در این حوزه هستیم.

وی با بیان این که عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نیست ابراز داشت: متأسفانه حجاب آقایان نیز وضعیت اسفناکی پیدا کرده است و باعث ایجاد معضل و مشکلاتی در جامعه شده است.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهای جبران ناپذیری به دنبال دارد ابراز داشت: بی توجهی به فرهنگ عفاف و حجاب توسط برخی افراد جامعه را به بیراهه می کشاند؛ لذا باید تلاش کنیم فرهنگ عفاف و حجاب را در بین اقشار مختلف مردم جامعه ترویج و نهادینه کنیم.

وی با تأکید بر این که عمده معضلات اجتماعی در سایه عدم توجه به فرهنگ عفاف و حجاب بوجود می آید خاطر نشان کرد: کاهش سن عمر ازدواج به 3 سال یک زنگ خطر است و باید در این حوزه نیز با استفاده از کارشناسان و مشاوران راه های جلوگیری از طلاق بررسی و برای آن تدابیری اندیشیده شود.

فروزان با اشاره به این که همه مردان و زنان بایستی علاوه بر رعایت عفاف و حجاب، همواره حجاب بر چشم داشته باشند تصریح کرد: امیدواریم برگزاری چنین همایش هایی زمینه ساز نهادینه کردن فرهنگ حجاب فاطمی در جامعه باشد.

در ادامه رئیس همایش و مدیر آموزش و پرورش کاشمر با تقدیر از همراهی و همکاری تمامی دست اندرکاران برگزاری این همایش استانی گفت: عفاف و حجاب یک غریضه عقلی، فطری و دینی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ایرج سعادتمند با بیان این که رویکرد جامعه نسبت به این موضوع حول سه محور حجاب گرا، حجاب گریز و حجاب ستیز است یادآور شد: در این راستا باید تلاش کنیم با توجه به فرهنگ بومی و اسلامی شرایط و زمینه را طوری فراهم کنیم که بانوان جامعه پیرو راه حضرت فاطمه (س) و زینب کبری(س) قرار گیرند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved