• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • با حضور مسئولان استانی و شهرستان بخش های آی سی یو و ان آی سی یو نوزادان در کاشمر افتتاح شد

با حضور مسئولان استانی و شهرستان بخش های آی سی یو و ان آی سی یو نوزادان در کاشمر افتتاح شد

با حضور مسئولان استانی و شهرستان بخش های آی سی یو و ان آی سی یو نوزادان در کاشمر افتتاح شد

در مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی 2 بخش آی سی یو و ان آی سی یو نوزادان در بیمارستان های کاشمر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در آئین افتتاح این پروژه ها گفت: خداوند را شاکریم که با همراهی و مساعدت خیرین امروز شاهد افتتاح و راه اندازی دو بخش مهم و حیاتی در مجموعه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر هستیم.

محمد جواد یزدانی با اشاره به این که بخش آی سی یو بیمارستان شهید مدرس کاشمر با 220 متر زیربنا برابر نقشه مدیریت فنی و موافقت اصولی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط یک خانواده خیر احداث شده است اظهار داشت: خانواده مرحوم یاسین امجدیان در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه با هزینه ای بالغ بر 220 میلیون تومان عملیات ساختمانی این بخش را به پایان رساندند.

وی با بیان این که هزینه تأسیسات این بخش توسط 2 خیر دیگر تأمین و پرداخت شده است خاطر نشان کرد: خوشبختانه تمام هزینه های ساختمانی و تأسیساتی این پروژه توسط خیرین انجام شده است و ریالی از مجموعه دانشگاه علون پزشکی هزینه نشده است؛ لذا این نمونه ای بارز از اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل در سالی است که از سوی رهبر معظم انقلاب به این نام، نامگذاری شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به کمک 6.5 میلیارد تومانی خیرین و نیک اندیشان کاشمری به حوزه سلامت در قالب تجهیزات، ساختمان و امکانات پزشکی و درمانی در سه سال اخیر یادآور شد: تجهیزات و امکانات مورد نیاز بخش آی سی یو بیمارستان شهید مدرس کاشمر به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از وزراتخانه دریافت شد و مفتخریم اعلام کنیم که کاشمر با داشتن پکیج کامل آی سی یو نخستین شهرستان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که تجهیزات و دستگاه های جدید این حوزه را در اختیار دارد.

وی با بیان این که بخش ان آی سی یو نوزادان بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) نیز با مشارکت و همراهی خیرین احداث شده است تصریح کرد: برای احداث این بخش با بیش از 500 متر زیر بنا بالغ بر 100 میلیون تومان هزینه شده است که نیمی از آن توسط خیرین پرداخت شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر ادامه داد: این بخش با 6 دستگاه انکوپاتور، 2 دستگاه الکتروشوک، 10 مانیتورو 12 ونتیلاتور فعال شده است.

یزدانی با تأکید بر این که ضریب اشغال تخت در حال حاضر در این شهرستان 94 درصد است خواستار تسریع در روند صدور مجوز برای احداث بیمارستان 200 تختخوابی در این شهرستان به عنوان یک ضرورت و نیاز شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved