• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: دولت یازدهم یک دولت مظلوم است / استفاده از ظرفیت های شهرستان برای تحقق اقتصاد مقاومتی

فرماندار کاشمر: دولت یازدهم یک دولت مظلوم است / استفاده از ظرفیت های شهرستان برای تحقق اقتصاد مقاومتی

فرماندار کاشمر:  دولت یازدهم یک دولت مظلوم است / استفاده از ظرفیت های شهرستان برای تحقق اقتصاد مقاومتی

 

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که دولت یازدهم یک دولت مظلوم است گفت: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت و پتانسیل شهرستان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان  در دیدار با نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی شهرستان همزمان با هفته کار و کارگر اظهار داشت: اگر دولت گامی در راستای حق و حقوق کارگر و کارفرما و ایجاد رابطه متقابل بین این دو قشر بر می دارد برای این است که قبل از خشک شدن عرق کارگر حقوق آن پرداخت شود.

وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب همواره در بیانات ارزشمندشان در مناسبت های مختلف نگاه ویژه به اقتصاد درون گرا مبتنی بر تکنولوژی دارند ابراز داشت: نگاه ایشان به موضوع اقتصاد درون گراست و این بدان معنی است که جایگاه کارگر و کارفرمای ایرانی در کشور مشخص و عملیاتی شود.

نماینده عالی دولت در کاشمر با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل افزود: اگر کشور می خواهد اقتصاد درون گرا و مبتنی بر تولید داخل داشته باشد و قدرت اقتصادی را به حد اعلا برساند و از نگاه به درآمد نفتی فاصله بگیرد بایستی نگاهش به دستان پرتوان نیروهای داخلی، فراهم کردن زیرساخت ها برای جامعه کارگری و کارفرمایی و اقتصاد مبتنی بر درون باشد.

وی با بیان این که دولت یازدهم، یک دولت مظلوم است خاطر نشان کرد: دولت یازدهم در یک شرایط تحریم سخت کشور را تحویل گرفت و همواره در این راستا تلاش هایی زیادی انجام داد تا این تحریم ها را از دوش کشور بردارد.

فروزان با تقدیر از تلاش های انجام شده تیم مذاکره کننده ایرانی و به سرانجام رسیدن برجام یادآور شد: خوشبختانه با کسب موفقیت در این حوزه امروز شاهد یک چشم انداز مطلوب در عرصه روابط خارجی هستیم به طوری که زمینه برای تردد کشتیرانی کشور در تمامی کشورهای اروپایی بعد از 8 سال فراهم شده است.

وی با اشاره به این که دولت علیرغم همه مشکلات فرآرو با تمام توان به موضوع اقتصاد مقاومتی وارد شده است گفت: در این راستا قرارگاه اقتصاد مقاومتی در دولت تشکیل شده است تا ازاز این طریق بتواند با مقبولیتی که در سطح جامعه دارد یک خدمت صادقانه برای کارآمدی اقتصاد کشور عملیاتی و اجرایی کند و در کنار بهبود وضعیت اقتصادی بتواند موضوع معیشتی، رفاهی، اشتغال و سطح درآمدی خانوارها را به یک سطح مطلوب برساند تا یک توازن در کشور شکل بگیرد.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که اولویت کاری شهرستان مبتنی بر اولویت های ابلاغی از سوی استان و کشور است افزود: در خراسان رضوی اولویت ها به شهرستان ها ابلاغ شده است و در این زمینه حفظ اشتغال، حفظ کارآفرینان پایدار در راستای مهار بیکاری با ایجاد تعامل سازنده در بین بنگاه های اقتصادی، کارفرمایان و جامعه کارگری است تا از این طریق بتوانیم از ظرفیت های داخلی را با حفظ کرامت این قشر حداکثر استفاده را ببریم.

وی با بیان این که در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی باید کرامت انسانی در حوزه کار و کارگری حفظ شود یادآور شد: در حال حاضر شناسایی و جمع آوری اطلاعات مربوط به واحدهای تولیدی فعال در سطح شهرستان در دست اقدام است و بنا داریم سالنامه آماری را در این حوزه تدوین کنیم.

فروزان با اشاره به این که کارگاه های تولیدی که بتوانند به چرخه تولید برگردنند و بتوانند زمینه را برای ایجاد اشتغال جدید و پایدار فراهم کنند از تسهیلات کم بهره دولت بهره مند می شوند تصریح کرد: در این راستا واحدهای تولیدی می توانند با امضای تفاهم نامه ای با بانک های عامل از تسهیلات بانکی که مشمول یارانه 5 تا 7 درصدی دولت می شود استفاده کنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved