• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر: فعالیت 21 هزار کارگر مشمول قانون کار در کاشمر / 45 درصد پرونده های اختلافی منجر به سازش شد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر: فعالیت 21 هزار کارگر مشمول قانون کار در کاشمر / 45 درصد پرونده های اختلافی منجر به سازش شد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر:  فعالیت 21 هزار کارگر مشمول قانون کار در کاشمر / 45 درصد پرونده های اختلافی منجر به سازش شد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر با بیان این که در حال حاضر 21 هزار و 300 کارگر مشمول قانون کار در این شهرستان فعالیت می کنند گفت: 45 درصد پرونده های اختلافی کارگر و کارفرما در کاشمر به سازش ختم شده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24،  حسین ملوندی  در دیدار نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی شهرستان با فرماندار کاشمر اظهار داشت: از مجموع 21 هزار و 300 کارگر در این شهرستان 17 هزار و 200 نفر را آقایان و 4 هزار و 100 نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی با بیان این که اهمیت و نقش کارگر در رشد و توسعه اقتصاد کشور بر همگان روشن است ابراز داشت: اعتقاد داریم که شرکای اجتماعی نقش بسزایی در این حوزه دارند لذا باید تلاش کنیم با تقویت واحدهای کارگری زمینه را برای فعالیت و حضور مستمر این قشر فراهم کنیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر با اشاره به جایگاه شهرستان در حوزه تشکل های کارگری و کارفرمایی در سطح خراسان رضوی خاطر نشان کرد: از مجموع بیش از هزار تشکل کارگری و کارفرمایی استان، کاشمر با 81 تشکل در این حوزه رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از این تعداد 75 تشکل مربوط به تشکل کارگری در واحدهای بیش از 10 نفر ، 3 تشکل مربوط به انجمن صنفی کارگری، 2 مورد انجمن صنفی کارفرمایان و یک کانون بازنشستگان است.

ملوندی با بیان این که یکی دیگر از وظایف ما، صیانت از حقوق کارگران و کارفرمایان است تصریح کرد: در سال گذشته 175 پرونده در هیأت تشخیص و حل اختلاف تشکیل شده است که 45 درصد این پرونده ها منجر به سازش و مخدومه شدن آن شده است.

وی تأکید کرد: تلاش می کنیم با فرهنگ سازی و آگاه ساختن جامعه کارگری و کارفرمایی از حقوق شان، طرح شکایت ها را به حداقل برسانیم .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر با اشاره به اختصاص 569 میلیون تومان اعتبار مشاغل خانگی به این شهرستان ابراز داشت: کاشمر با جذب 98 درصد این اعتبارات رتبه برتر استان را به خود اختصاص داده است.

در این جلسه نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی به بیان مشکلات و معضلات و درخواست های خود برای مهیا شدن زمینه برای افزایش تولیدات و تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی شدند

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved