• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس دانشگاه آزاد واحد کاشمر؛ به دنبال تغییر کاربری در بخشی از دانشگاه هستیم / شهرداری عوارض 600 میلیونی دانشگاه را تقلیل دهد

رئیس دانشگاه آزاد واحد کاشمر؛ به دنبال تغییر کاربری در بخشی از دانشگاه هستیم / شهرداری عوارض 600 میلیونی دانشگاه را تقلیل دهد

رئیس دانشگاه آزاد واحد کاشمر؛  به دنبال تغییر کاربری در بخشی از دانشگاه هستیم / شهرداری عوارض 600 میلیونی دانشگاه را تقلیل دهد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با بیان این که در راستای استفاده بهینه از فضای دانشگاه به دنبال تغییر کاربری در قسمتی از فضای دانشگاه هستیم گفت: از شهرداری انتظار داریم در خصوص عوارض 600 میلیون تومانی دانشگاه مساعدت و یا آن را تقلیل دهد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد جعفری که به همراه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر حاضر شده بود اظهار داشت: یکی از کارهایی که در دست اقدام داریم تغییر کاربری در بخشی از فضای دانشگاه است تا از این طریق بتوانیم زمینه را برای استفاده بهینه از فضا فراهم کنیم.

وی با بیان در حال حاضر با کاهش دانشجویان غیربومی در سنوات اخیر، ظرفیت خوابگاه های احداثی در این واحد دانشگاهی خالی و بلا استفاده مانده است ابراز داشت: در این راستا تصمیم گرفتیم خوابگاه خواهران که در ضلع جنوبی سایت دانشگاه و در حاشیه بلوار واقع شده را با تغییر کاربری به مهمانسرا تبدیل کنیم تا مورد استفاده زائران و مسافران قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با اشاره به وجود یک قطعه زمین مربوط به این واحد دانشگاهی در حاشیه بلوار افزود: به جهت موقعیت مناسب این زمین به دنبال ایجاد یک تالار و رستوران هستیم که در صورت اخذ مجوز عملیات ساخت و راه اندازی آن را آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به واقع شدن آموزشکده سما در ضلع غربی سایت دانشگاه و حاشیه بلوار امامزاده سید مرتضی(ع) خاطر نشان کرد: موضوع تغییر کاربری این مجموعه به هتل را با شهرداری مطرح کردیم و اقدامات و مطالعات اولیه آن نیز آماده شده است.

جعفری با تأکید بر این که در حال حاضر حدود 3 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی در شته ها و مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل هستند یادآور شد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر 50 عضو هیات علمی داریم که قریب به 30 نفر از این افراد دارای مدرک دکتری و یا دانشجوی دکتری هستند.

وی با بیان این که مجموعه دانشگاه آزاد کاشمر با ظرفیت و پتانسیلی که در اختیار دارد در خصوص همکاری با تمامی دستگاه ها و مجموعه های شهرستان آماده همکاری است تصریح کرد: با توجه به این که 10 درصد از منابع دانشگاه صرف انجام طرح های پژوهشی می شود، آمادگی داریم از این ظرفیت در راستای طرح ها و برنامه های مدیریت شهری استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با بیان این که شایسته نیست برای انجام برخی پروژه های پژوهشی که امکان تهیه آن در شهرستان وجود دارد به سایر شهرستان ها مراجعه کنیم گفت: این مجموعه دانشگاهی دارای بهترین اساتید در گروه های فنی و مهندسی است که می تواند همکاری و همراهی خوبی با مجموعه شهرداری و شورای اسلامی داشته باشد.

وی با بیان این که رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور با تغییر مدیریت در سال 92 به سمت تجاری سازی ایده ها و اندیشه های دانشجویان، کارکنان و اساتید است اظهار داشت: بر این اساس باید بر اساس یک دوره از سال 95 تا 99 وابستگی به شهریه به 40 درصد کاهش یابد؛ لذا برای اجرایی شدن این رویکرد و رسیدن به این افق آمادگی داریم کارگاه ها و آزمایشگاه ها و امکانات موجود را جهت استفاده در اختیار سایر سازمان ها و ارگان ها قرار دهیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved