• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • عضو شورای اسلامی شهر کاشمر؛ تغییر کاربری در دانشگاه آزاد کاشمر اتفاقات جبران ناپذیری دارد

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر؛ تغییر کاربری در دانشگاه آزاد کاشمر اتفاقات جبران ناپذیری دارد

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر؛  تغییر کاربری در دانشگاه آزاد کاشمر اتفاقات جبران ناپذیری دارد

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر  با اشاره به پیگیری دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر برای تغییر کاربری در بخشی از سایت دانشگاه گفت: تغییر کاربری در دانشگاه آزاد اسلامی منجر به اتفاقات جبران ناپذیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، محمد خباززاده در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر که هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر حضور داشتند اظهار داشت:  این که امروز موضوع تغییر کاربری بخشی از فضای یک مرکز آموزش عالی مطرح شده است تأسف می خورم.

وی با بیان این که وجود برخی حب و بغض های سیاسی منجر به این شده که یک مجموعه دانشگاهی برای تأمین هزینه هایش دست به تغییر کاربری بزند ابراز داشت: متأسفانه دشمنی با مراکز علمی به خاطر مسایل سیاسی اتفاق افتاد و این اتفاق ناگوار در حال تبدیل شدن به فاجعه است.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید بر این که تغییر کاربری در مراکز آموزشی منجر به اتفاقات جبران ناپذیری خواهد شد خاطر نشان کرد: انتظار داریم مسئولان دانشگاه نسبت به این تصمیم خود تجدید نظر کنند و از تبدیل کردن قسمتی از سایت به هتل و رستوران خودداری کنند.

وی که در حال حاضر ریاست سازمان نظام مهندسی کاشمر را نیز بر عهده دارد به نقش مهم و تأثیرگذار مراکز آموزش عالی به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در این شهرستان اشاره کرد و تأکید کرد: دانشگاه آزاد کاشمر با جذب جوانان در رشته عمران در واقع کمک بسیار مهمی در زمینه ساخت و ساز و مقاوم سازی ساختمان ها انجام داد.

خباززاده با بیان این که از 180 عضو سازمان نظام مهندسی کاشمر کمتر از تعداد انگشتان یک دست هستند که در سایر دانشگاه ها فارغ التحصیل شدند تصریح کرد: تأسیس و راه اندازی واحد های دانشگاهی در نقاط مختلف کشور از مهاجرت پویندگان علم جلوگیری می کند.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر نیز با تقدیر از خدمات و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر از بدو راه اندازی تا کنون گفت: خوشبختانه این واحد دانشگاهی از ابتدا اصولی و بر پایه بنیه علمی قوی شکل گرفته است و همواره به لحاظ تعلیم دانشجویان و فعالیت هایی که انجام می دهد دارای ارزش است.

سید حسین حسینی با تأکید بر این که مجموعه شورای اسلامی شهر کاشمر به عنوان نمایندگان مردم کاشمر خود را موظف به همکاری با این واحد دانشگاهی در راستای رشد و توسعه شهرستان می داند ابراز داشت: امیدواریم با برگزاری جلسات کارشناسی مشترک بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه آزاد اسلامی که دارای رشته های مرتبط با مدیریت شهری است استفاده بیشتری ببریم.

وی با اشاره به این که کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر کاشمر نیازمند حضور چهره های دانشگاهی صاحب نظر و ایده است خاطر نشان کرد:  در این راستا بایستی از ظرفیت و امکانات دانشگاه آزاد در زمینه رشد، توسعه، عمران و آبادانی شهر بیشتر استفاده کنیم.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز وجود مراکز دانشگاهی و توجه به توسعه این مراکز را از ابعاد فیزیکی و امکانات زمینه ساز توسعه و رشد هر شهر و منطقه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاه ازاد کاشمر با دارا بودن رشته های مختلف مرتبط با مدیریت شهری می تواند کمک رسان خوبی به مجموعه شورا و شهرداری باشد.

مهری پالایی که مسئولیت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کاشمر را بر عهده دارد خواستار همراهی و کمک این واحد دانشگاهی به تدوین برنامه فرهنگی شورا و شهرداری در سال جدید شد تا از این طریق بتوانیم زمینه را برای تأمین و اجرای حداقل نیازهای فرهنگی شهر گام مثبتی برداریم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved