ارائه خدمات رایگان به 10 میلیون زائر در19 نمازخانه میان راهی امام رضا(ع) 

ارائه خدمات رایگان به 10 میلیون زائر در19 نمازخانه میان راهی امام رضا(ع) 

مدیر عامل موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) و زیارتگاه شهید مدرس گفت: سالانه 19 نمازخانه میان راهی امام رضا(ع) به 10 میلیون زائر خدمات رایگان ارائه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حمزه سپهریان در آئین آغاز بکار ششمین همایش سفیران نور در زیارتگاه شهید مدرس کاشمر اظهار داشت: آستان قدس رضوی با احداث 19 نمازخانه و مجتمع بین راهی تحت عنوان  امام رضا(ع) در 5 استان کشور همواره خدمات رایگانی به مسافران و زائران ارائه می دهد.

وی با بیان این که مجتمع فرهنگی زیارتگاه شهید مدرس کاشمر با فضایی زیارتی و فرهنگی و داشتن امکانات رفاهی و بازی کودکان به یک قطب فرهنگی در منطقه تبدیل شده است خاطر نشان کرد: با توجه به جایگاه شهرستان به عنوان دومین شهر زیارتی خراسان رضوی، این مجموعه زیارتی نیز پذیرای زائران و مسافران زیادی از اقصی نقاط ایران اسلامی است.

مدیر عامل موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس و زیارتگاه شهید مدرس کاشمر برپایی نماز باشکوه عید فطر در سال های اخیر به صورت متمرکز در شهرستان در جوار زیارتگاه مرد دین و سیاست شهید آیت الله مدرس ابراز داشت: خوشبختانه استقبال مردم از این اقدام مسئولان شهرستان و برگزاری نماز عید سعید فطر در یک اجتماع همگانی به یک الگو تبدیل شده است به طوری که نماز عید فطر علاوه بر آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم طبس در 8 نمازخانه میان راهی نیز اقامه شد.

وی با تقدیر از تلاش ها و فعالیت های انجام شده توسط مربیان قرآنی مراکز آموزشی موسسه یادآور شد: فعالان قرآنی در این مجموعه با آموزش نونهالان و کودکان به خوبی زکات قرآن خود را می پردازند؛ به طوری که استقبال خانواده ها برای حضور فرزندان شان بسیار چشمگیر شده است.

سپهریان با تأکید بر این که درصدد هستیم کاستی ها و کمبودهای کتابخانه های موسسه را مرتفع تا مراجعه کنندگان با اطمینان بیشتری در این مجموعه ها حضور یابند خاطر نشان کرد: اگر چه کتابخانه زیارتگاه شهید مدرسسه سال قبل به عنوان کتابخانه برتر در سطح کشور معرفی شد اما باید تلاش کنیم با برنامه ریزی و ابتکار جدید اقدامات اساسی در این حوزه انجام دهیم تا این موفقیت ها همواره مستمر باشد.

وی با اشاره به این که سال گذشته 80 میلیون تومان صرف خرید کتاب از نمایشگاه شده است تصریح کرد: امسال نیز 140 میلیون تومان برای خرید کتاب از نمایشگاه کتاب به منظور تأمین کتب مورد نیاز کتابخانه های این موسسه در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) و زیارتگاه شهید مدرس یادآور شد: در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و فراهم کردن زمینه برای حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه ها نباید نگران برگشت کتاب های به امانت گرفته شده باشیم بلکه باید نگران عدم استقبال مردم از کتابخانه و مطالعه نشدن کتاب ها باشیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved